Wpis z mikrobloga

#totalwar #gry

Powie mi ktoś dlaczego Three Kingdoms nie odniosło takiego sukcesu na jaki zasługuje? Pod względem dyplomacji czy gameplayu to przecież najlepszy Total War. Rozumiem, że może klimat i realia historyczne mogą nie podchodzić każdemu, ale żeby aż tak? Wystarczy nawet spojrzeć na tag, naprawdę nikt w to nie gra? Teraz jest na promce i zastanawiam się czy kupić, a recenzje youtuberów bardzo zachwalają.
  • 15
@Mathas: Też się zastanawiam, ale chyba w sytuacji, gdy wydają równolegle dwie duże gry, gdzie jedna ma oparcie w popularnym uniwersum, nie mogło stać się inaczej.
@Mathas Dobra giera, choć interfejs na początku może przytłaczać. Super rozwinięta dyplomacja, oblężenia w bitwach też są ciekawe. Na początku byłem sceptyczny, ale teraz, po ponad 150h z czystym sumieniem mogę polecić.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mathas: mi się po prostu nie podoba klimat tej gry, zbyt egzotyczny, wolałbym nowego lub odświeżonego Medievala, mogliby poprawić na przykład oblężenia zamków, czy cokolwiek by się nie nudziło, pamiętam Polska była do wyboru, chyba sobie kupie, Medieval II na Steam jak promocja będzie.
@Mathas: Faktycznie dyplomacja była fajnie zrobiona jak i mechanika rozbudowy miast. Grałem trochę, ale szybko odpuściłem. Wydaje mi się, że właśnie przez chińską historię którą słabo znam i nie mogłem się wczuć. Coś takiego osadzonego w europie to byłby miód. Czekam na medieval 3
@Mathas: W przypadku Europy i Ameryki to pewnie zaważyła percepcja, większość ludzi nie przepada za klimatami "których nie zna" jak chińskie imperia czy nawet Attilla miał z tym problem. Warhammer Fantasy to z kolei miks typowych motywów z fantasy z dodatkiem europejskiej wczesnej nowożytności więc miks łatwiejszy do przegryzienia dla przeciętniaka.