Wpis z mikrobloga

Mirki, mój internista, niestety już zmarły, lata temu podejrzewał u mnie guz Pancoasta, który jest trudny do wykrycia na rentgenie.

Natomiast lekarze w mojej przychodni wyśmiali to i nie chcą mnie kierować na badania. Na pogłębiające się bóle barku i ręki dostaję tylko niedziałające tabletki przeciwbólowe.

Czy mogę sobie ot tak iść zrobić rezonans górnej części płuca i stawu barkowego? Kosztuje to 350-400 zł, więc grosze, jeżeli ma mi to dać 100% pewną odpowiedź, czy coś się tam dzieje.

#medycyna #rak #nowotwory
  • 6
@red7000: Tak, nie potrzeba skierowania na rezonans, wystarczy się zapisać, ale dobrze jest przed badaniem skonsultować się z jakimś lekarzem, który doradzi konkretny obszar do badania, ewentualne użycie kontrastu, żebyś nie wywalił kilka stów na badanie, które potem niewiele diagnoście powie, więc ja bym zaczęła od konsultacji z dobrym onkologiem.
@Strahl Prawdopodobnie tak, ale z drugiej stronie jestem po wieloletnim leczeniu, nic ani nikt mi nie pomógł, jestem zdrowy, tylko boli bark, pod łopatką, kark i 4+5 palec w dłoni, plus przy nacisku na szczycie płuca (okolice splotu ramiennego). Przy obecnym poziomie bólu warto zbadać pozostałe opcje.

Coś tam się ewidentnie dzieje nie tak, a na rentgenie jest czysto.
@Strahl Jest to choroba z objawami podobnymi do moich i tyle. Nie wiem, skąd wziąłeś 18 miesięcy, ale nie ma to znaczenia. Chodzi tylko o dokładniejsze badaniu stawki barkowego i splotu ramiennego przez rezonans.

Żeby być dokładniejszym, to chodziło o zespół Pancoasta-Tobiasza.