Wpis z mikrobloga

Siema, mam taki problem, ze po dzisiejszej jezdzie na rolkach w deszczu, łożyska postanowiły odmówić posłuszeństwa i prawie przestać się kręcić. A wiec mam takie pytanie, po wyczyszczeniu ich w środku jakim smarem posmarować, wystarczy jakiś z lokalnego sklepu za 15zł noname firmy, czy przydałoby się jakiś specjalistyczny, a jeśli tak to jaki? #rolki
  • 7
No dobra, z tego co widzę to będzie cieżko te łożyska otworzyć, a jeśli je nawet otworzę to pewnie uszkodzę tak bardzo, że nie zamknę spowrotem. Wiec chyba zostaje mi kupić nowe.
@OscarHolmes: możesz otworzyć z jednej strony i potem otwartą stroną zakładasz do środka koła.
Ja do smarowania używam: https://www.zicoracing.com/pl/p/Bones-Speed-Cream-oliwka-do-lozysk-15ml/967
Można użyć oliwki do maszyn, ona kosztuje około 15 ziko. Minusem takich oliwek jest to, że po około 200km trzeba znowu serwisować.
Co do żywotności innych smarów to się nie wypowiem, bo nie korzystałem.

Jeżeli łożysko już zardzewiało to raczej nie odratujesz.
@isamaul Dobra. W takim razie jutro otworzę, spróbuje wyczyścić, posmarować czymś i najwyżej zostawię otwarte od wewnętrznej strony. Obawiam się, że w niektórych mogło coś zardzewieć, bo łożyska nawet z użyciem siły nie chcą się zakręcić. Zobaczymy jak to będzie. Dzięki!
Dobra. W takim razie jutro otworzę, spróbuje wyczyścić


@OscarHolmes: Generalnie jutro może być za późno. Po zalaniu trzeba jak najszybciej otworzyć i oczyścić. Jak nie chce Ci się otwierać, to chociaż spróbuj WD40 wpuścić tam. Po 4 dniach i lekkim deszczu sobie komplet łożysk tak zrujnowałem przez lenistwo (bo nie chciało mi się otwierać od razu po zalaniu).