Wpis z mikrobloga

@Sok_Mandarynkowy: Bo ja wiem czy agent - prędzej skończony idiota. Oczywiście na mieście mówi się, że ktoś tam dostał kasę z PISu, ale stawiałbym że on tam tylko jest figurantem. Jeszcze 3 lata temu potrafił jakoś ogarniać rzeczywistość. Nie wiem co mu się zmieniło przez ten czas, może ogłupiał, holender go wie
Jeszcze 3 lata temu w rozmowie z takim Panem Nikt wykazywał się jakąś inteligencją, teraz już o tym chyba
  • Odpowiedz
Piłsudski w dychotomii duch - materia nieświadomie jest tradycjonalistą


@WilhelmNeuropek: PPS - frakcja rewolucyjna. Tyle mam do powiedzenia.

Prawicowiec, nie może popierać Piłsudczyków.
  • Odpowiedz
O każdej rewolucji powiesz, że jest lewicowa? To samo powiesz Evoli, Juengerowi, czy Schmittowi?


@WilhelmNeuropek: Jako konserwatysta, tak. Myślę, że nie ma rewolucji która przyniosła coś dobrego.
  • Odpowiedz
Czyli rewolucja konserwatywna, bądź po prostu reakcjonistyczny bunt przeciwko liberalnej tyrani jest zły i rewolucyjny?


@WilhelmNeuropek: bunt czy rewolucja? Bo rewolucja i bunt to semantycznie nie to samo.
  • Odpowiedz
De facto chodzi tutaj o gwałtowny sprzeciw wobec status quo, bo to już zepsuli nam liberałowie i należy zmasakrować to wszystko i przywrócić myślenie tradycyjne.


@WilhelmNeuropek: Bunt tak, trzeba powiedzieć stop konformistom. Jednak zmiany, krok po kroku.

Lampedusa, Gepard:

Jeśli chcemy, by wszystko pozostało tak, jak jest, wszystko się musi zmienić.
  • Odpowiedz