Wpis z mikrobloga

Mirki, robił ktoś w domu sobie oświetlenie uruchamiane pilotem/apką etc? Chodzi mi o to że np w salonie jednym przyciskiem/pilotem/apką odpalić całe światło "nastrojowe" -jakąś lampę stojącą, oświetlenie witrynki etc Jest po prostu kilka różnych źródeł światła które chciałbym uruchomić jednocześnie, jednym ruchem. Jestem kompletnie zielony w temacie, nie wiem nawet na jakie systemy, apki czy firmy zwracać uwagę. Na razie zauważyłem że ikea ma jakiś sterownik na pilota i apkę do którego można sobie podłączyć oświetlenie szafek/bibiolteczek etc, potrzebowałbym coś podobnego z możliwością dołączenia kilku zwykłych lamp z wtyczkami do obsługi. Coś polecicie?
#smarthome #oswietlenie #urzadzajzwykopem
  • 4
Philips HUE


@fegwegw: ale to są żarówki z jakimś wifi prawda? Nie lepszym rozwiązaniem jest coś co steruje prądem do lampy i pozwala na stosowanie żarówek jakie się chce bez ograniczania się do paru modeli drogich żarówek z wifi?
@fegwegw: HUE jest b. drogie, taniej trochę wyjdzie na komponentach Ikea jeśli @thewickerman88 chce to zrobić tylko do jakiś scen i nastrojowego oświetlenia. Natomiast jeśli chcesz w pełni sterować światłem w mieszkaniu, to ja bym się zwrócił raczej ku modułom dopuszkowym i spięcie tego np. za pomocą Home Assistant. Wyjdzie dużo taniej niż robienie kompleksowego sterowania światłem w domu na samych żarówkach inteligentnych.