Wpis z mikrobloga

Cześć od jakiegoś czasu posiadam zgemme h9 twin no i ostatnio podkusiło mnie żeby zrobić update systemu przez co usunęło mi się kompletnie wszystko i nie mam teraz wtyczek (update programów od j00zek), fajnego motywu który był bardzo intuicyjny itd. Dodatkowo na wskaźniku sygnału mam 0% na jakości i sile. Pytanie co mógłbym teraz zrobić żeby znów zaczęło działać? Niestety backup który niby się utworzył na pendrive kompletnie nie działa i po próbie jego odtworzenia nic się nie dzieje.

#enigma2 #zgemma #h9twin #cccam
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miecz12: dzięki! Już próbuję :) a czy sygnał na 0 może być spowodowany tym update? Bo jak na status oscam wchodzę to tam widzę że połączyło z 3 serwerami od skośnych.
  • Odpowiedz
@WillWonka: no jak masz internet to ci się łączy, poza tym oscam nie ma nic wspólnego z jakością sygnału, zapewne ci się tuner zresetował tak jak prawie wszystko inne podczas aktualizacji
jak masz zwykły konwerter twin/quad/single, nie unicable, to po prostu ustaw głowice na auto i ci same się skonfigurują
  • Odpowiedz
@WillWonka: sprawdź wszystkie kable, wtyczki, czy nie ma luzu, czy wszystko jest podłączone, ustawione, antena też czy jest dobrze ustawiona, może ci wiatr ją przestawił, jeśli wszystko jest ok i nagle ci sygnał zdechł, to zapewne problem z zasilaczem/konwerterem
  • Odpowiedz
@Miecz12: jutro będę musiał wejść na drabinę i rzucić okiem czy czasami się coś nie stało, ewentualnie zobaczę w drugim pokoju na drugim kablu, może coś z kablem się stało po drodze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WillWonka: jakie kable? Zwyczajnie pewnie masz konwerter unicable a po aktualizacji ustawiło domyślny konwerter jako universal i nie masz sygnału, albo coś innego w ustawieniach tunera.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WillWonka: nie pamiętam bo nie uzywam openatv. To też zależy od oprogramowania. Ale pewnie jakieś ustawienia - konfiguracja tunera?? Rodzaj konwertera universal, unicable. Pewnie masz inny konwerter ustawiony po aktualizacji. Bo to jedyne sensowne wytłumaczenie.
  • Odpowiedz