Wpis z mikrobloga

Hejcia
Planuję wyjazd z 3 znajomymi w góry w ~połowie sierpnia. Chciałem znaleźć ciekawe miejscówki już za wczasu, ogarnąć sobie nocleg itd. Myślałem o wyjeździe w okolice granicy z Czechami i miałbym prośbę o polecenie przez Was odpowiedniej okolicy w którą celować (Bardziej okolice Wałbrzycha - jakaś Borowa góra, czy Kłodzka. Generalnie jest to pierwszy wyjazd w góry, więc dobrze, żeby były męczące, ale nie samobójcze szlaki. Zastanawiam się też czy w tamtych okolicach są dobre połączenia jeśli chodzi o busy/samochody zajmujące się podwożeniem ludzi na szlaki i odbieraniem ich stamtąd?
Może jakieś dodatkowe protipy, może jakieś źródła gdzie łatwiej sobie zaplanować tydzień chodzenia?
#gory #podroze #podrozujzwykopem #klodzko #dolnyslask
  • 5
@mat_pl: nie nastawiam się na to, wolałbym u nas zbadać ciekawe tereny. Wroclaw jest jednym z punktów które chciałbym zahaczyc, ale to jenen dzień na to poświęcić
@freejah: no to może Kaczawy lub Pasterka/Międzygórze nie ma jakiejś orki na szlakach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na waszym miejscu bralbym kilka dni w Międzygórzu i później do Pasterki. Z Pasterki to już rzut beretem do Czech i Brumow
@freejah: Góry w okolicy Kłodzka dla laików z super widokami to góry Stołowe(Szczeliniec Wielki +Błędne skały). Pewnie Karkonosze to niezły pomysł.
Co do planowania tras pieszych Klik. Mi się bardzo przyjemnie tu planuje tylko nie można planować poza szlakami co czasem utrudnia.

Jeżeli nie chodziliście sporo wcześniej to taki tip ode mnie: Nie będzie wam się raczej chciało chodzić codziennie, a na pewno nie długie męczące trasy, więc planowałbym dzień/dwa