Wpis z mikrobloga

#chia No teraz to można plotować :) od razu szybciej :)
Na pokładzie: 24 TB HDD do oplotowania ( zajmie to około 2 miesięcy ponieważ będę robił tylko 6 działek na dobę ) co ciekawe jak mam 2TB NVME M.2 w wersji korporacyjnej z 5600 TBW to mimo że równolegle robię 3 działki ( Więcej nie mogę bo procek ma 4 wątki ) to nie obciąża mi kompa i mogę na nim normalnie pracować. Gdy robiłem działki na ssd zwykłym 500 MB to gdy robiłem jedną działkę to komputer prawie całkowicie zamulał nic innego nie dało się robić :) Więc zakupy na plus :)

Koszty jakie poniosłem: Komputer stacjonarny - 860 euro
Dysk 28 TB - 960 euro
Adapter NVME m2 2TB - 22 euro
Dysk 2 TB NVME m2 2 TB - 360 euro

Po oplotowaniu 30 działek podpinam się do oficjalnego poola ( Ma być na dniach )
#kryptowaluty
  • 21
@Amelcio: @Yuusuke mi się udaje robić ok 10-11 płotów dziennie a mam wrażenie że czas do wygranej zaczął się zwiększać zamiast zmniejszać. Także chyba pociąg odjeżdża. Albo inwestycja w dodatkową moc albo liczenie ja szczęście.
Coraz mniej mi się to podoba bo widzę już że jak za jakiś czas będę miał np 80TB to i tak czas do wygranej zacznie się oddalać i bez ciągłej inwestycji w kolejne dyski będą coraz
@kwantowykocyk: no ogólnie będzie coraz wolniej ale będzie rosła nonstop. Bardziej chodzi mi o to że długoterminowo zarobisz np. 2k$ w mc z czego połowę wydasz na no. NVMe co 3mc i dyski HDD co miesiąc.
Teoretycznie dalej profit
domyślam się, że te dyski to przez PCIe masz podłączone?


@djKris: tzn ten do plotowania to NVME M2 SSD 2 TB na slocie PCIEX 16 za pomocą przejściówki pciex4 do nvme a do farmienia to już obojętnie jest ( ja mam normalnie na usb.30 28 TB i tak wystarczy.
@Amelcio: no być może i tak, ale i tak wolę poczekać do tego 17 maja na poole z tym plotowaniem, bo jak się okaże, że trzeba będzie od nowa, to czas i TBW mojego biednego SSD pójdą w piach :P

W ogóle ciekawe czy ma sens, będąc nawet w poolu, farmić chia przy maszynie, która ogarnia 2-3 ploty dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)