Wpis z mikrobloga

RX 570 4gb czy 1060 3gb?
Ewentualnie czy warto dopłacić te 3 stówki do 1060 6gb? Karta tylko na przeczekanie ciężkiego okresu, zakładam że z rok.
A może coś innego? Przesiadka z RX 460 2gb więc fajerwerków nie wymagam
#kartygraficzne
  • 14
  • Odpowiedz
@stgnck: rx 570 i gtx1060 3gb wydajnościowo są podobne, ale jeśli 1060 3gb nie jest tańszy, to bierz rx570 4gb (sam mam i jestem zadowolony) bo 3gb będzie się dusiło w nowych grach, 4gb jest "tak akurat". Dopłata do gtx 1060 6gb imo nieopłacalna.
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: @ZlodziejBilonownic: dzięki, w takim razie będę celował w 570. Obie karty cenowo jakieś ~900zł, drożej na allegro, taniej na OLX.
Jeszcze sie zastanawiam czy zamiast tego nie wjechać w jakiegoś lapka z 3060 na raty ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale znowuż pieprzyć się ze sprzedawaniem skrzynki... dużo zachodu, nie wiem, zdecyduję wieczorem.
  • Odpowiedz
@stgnck: Bo na allegro doliczają sobie prowizję żeby nie stracić. Skrzynkę sprzedasz bardzo szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na fb masz grupę Giełda Komputerowa.
Laptop z 3060 wyjdzie lepiej, ale w dalszym ciągu to laptop i nie rozbudujesz, a 3060 laptopowe nie jest tak wydajne jak 3060 komputerowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mozesz tez szukac lapkow z 2070/super bo to jest praktycznie
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: jeśli tak, to może trzeba będzie tak zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Niby nie jest tak wydajny, ale według benchmarków mobilna 3060 jest trochę lepsza od 2060 a to już mi wystarczy.
Rozbudowywać też nie chce, licze na 3-5 lat użytkowania, ewentualnie wymienie RAM i dodam dysk. Idealnie byłoby kupić Strixa bo ma najlepsze TGP, ale zobacze jak cenowo wyjdzie, jak nie to TUF gaming.
  • Odpowiedz
@stgnck: skrzynka ma leszy serwis jak cos sie zepsuje nie musisz sie tak bardzo bawic z naprawa, jak masz gpu w dobrej cenie to skrzynka sie opyla ja polowalem i 1650S z r3 3100, bez dysku za jakies 1600 zlozylem.
laptopy sa mimo wszystko bardziej podatne na uszkodzenia mechanieczne, zalania itp. a czesto producenci robia je po taniości. o ile nie planujesz grania w podróży (jeździsz czesto na delegacje, wyjazdy
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: wszystko zależy od pieniędzy, obserwuję promocje w sklepach już od paru dni i czekam na okazję, parę już mi umknęło sprzed nosa przez niedecyzyjność dlatego dzisiaj ostatecznie wybiorę. Prawdę mówiąc im bliżej 30tki tym mniej mi zależy na wydajności, chcę móc od czasu do czasu pograć w competitive strzelanki, może jakieś warzone. Najbardziej wymagająca gra w którą gram to PoE, ale tam to nawet z 3080 w SLI spodziewałbym
  • Odpowiedz
@Megawonsz_dziewienc: obawiam się, że za kilka lat już mogę nie mieć ochoty na granie w gry ( ͡° ͜ʖ ͡°) a przynajmniej nie w żadne nowinki. Obecnie jedyne co mam na celowniku to remaster d2, a patrząc kilka lat wstecz... to w sumie ja nawet w3 nie skończyłem, a o cp2077 w ogóle nie myślałem, nie wspominając o innych tytułach AAA.
  • Odpowiedz