Wpis z mikrobloga

Jak rozwiązuje się sytuację jak z fotografii poniżej - instalacje wod-kan poprowadzone natynkowo?
Jest to ściana międzylokalowa (bodajże 18cm). Bruzdowanie i wkuwanie tego w ścianę, zostawianie tych rur tak goło leżących za szafkami czy najlepiej nadbudowywać całą ścianę łazienki - prawie 3 metry? ¯\_(ツ)_/¯
Od prawej - prysznic (walk-in), umywalka, pralka do zabudowy.

#pytaniedoeksperta #budownictwo #instalacjesanitarne #pytanie #kiciochpyta
Pobierz
źródło: comment_1620727997Psrf07uJZiXLyB7p8s3gSF.jpg
  • 22
@Rafalski45: zabudować GK albo meblem, jak wpuścisz w ściane, a sąsiad będzie marudził, że woda szumi (a będzie szumieć), to dostaniesz nakaz przywrócenia stanu pierwotnego.
@cebula12klocuch13: najlepiej zrobić ładna zabudowę umywalki z praleczka pod jakąś zgrabna szafeczka wtedy wszystko schowasz nie tracąc miejsca. Jeśli chodzi o prysznic można kombinować z jakimiś półeczkami, dobry majster na pewno coś podpowie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Syriusz92: Zabudowę na zlew i pralkę i tak chcę zrobić, ale masz na myśli zostawić te rury idące na tynku tak jak jest, tylko schować w szafkach, tak? Nie będzie przez to jakoś dziwnie słychać chlupotania tej wody w rurach w pomieszczeniu / mieszkaniu?
@theoforos1: Doczytałem, że z drugiej strony ma pokój sąsiada, czyli podchodzi pod par. 326 ust. 4 pkt. 2 https://lexlege.pl/tech-war-budynkow/paragraf-326/ i mając zapewne silikat akustyczny spełnia ten warunek, ale i tak bruzdowanie w budownictwie wielorodzinnym jest mało odpowiedzialne. Ściany zazwyczaj spełniają minimalne wymagania normowe licząc łącznie z okładziną tynkową. Przy wykonywaniu bruzd ona również nam odchodzi, a przecież izolacyjność akustyczna ma charakter wykładniczy.

@cebula12klocuch13: Jeżeli nie chcesz mieć w przyszłości problemów
@cebula12klocuch13: nic nie będzie słychać żadnego chlupotania :D w kuchni mam identycznie zrobione zabudowane wszystko elegancko szafkami i nic nie słychać :) i to nie była kwestia developera bo dom sam stawiałem, kwestia wygody przy wykonywaniu przyłączy. W łazience miałem pochowane. Uwierz mi że taki problem jak ty masz to bajka. Spotkałem się z większymi kwiatkami gdzie nie było takich możliwości jak u ciebie :)