Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dzień dobry. Proszę o poradę jak zgłosić budowę domu do 35 m czyli letniskowego. Jest to budowa na tzw zgłoszenie czyli ja go zgłaszam a jak się urząd nie przeciwstawi to znaczy że mam zgodę. Jestem na etapie wybierania projektu. Wiem że mój miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego pozwala mi na postawienie takich czterech,ja chcę jeden.
Pytania:
Jak to w ogóle zgłosić, czy jest jakiś wzór , czy potrzebuje geodetę, jak jest z tą odległością od drogi , o co chodzi z przyłączami i czy muszę je nanieść też na mapę ? Czy jestem w ogóle sam takie zgłoszenie zrobić ? Jak z terminem budowy który też powinien się tam znaleźć jeśli jeszcze nawet nie wiem kiedy firma będzie mi w stanie to postawić ?
Czy jest coś co powinienem więcej wiedzieć na tym etapie ?

#dom #budownictwo #budowadomu #domletniskowy #zrobtosam #35m2 #geodezja
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dugi123: Są wzory na stronach starostwa/miast. Geodety do tego nie potrzebujesz. Obowiązują Cię natomiast warunki jak odległość od ogrodzenia, strefa zabudowy itd. Masz to w MPZP jak jest a jak nie to warunkach zabudowy.
Zgłoszenie jest proste i podajesz to co wymagają. Na mapkę (możesz wziąć z geoportalu) wrysowujesz budynek ale nie musi to byś super precyzyjnie. Przyłącza możesz sobie zrobić potem i nie musisz tego nanosić natomiast podłączenie działki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@01101010_01100001: aha czyli jak już mam postawionytam dom i przyłącza są zgodnie z obowiązującymi przepisami dla domu to już nie muszę tego załączac ? Dobrze myślę ?
  • Odpowiedz