Wpis z mikrobloga

@ice_tea_15: język nie ma znaczenia, można to przetestować na wielu stronach - tam, gdzie na Chromie czcionka często wygląda na bardziej czytelną tam na Firefoxie jest cienka. Szczególnie to widać używając np. Notion tu i tu.
@jaynovak87: Generalnie Firefox ma to do siebie, że jeśli w ustawieniach nie ma poszukiwanej przez Nas opcji to zostają jeszcze ustawienia zaawansowane dostępne pod adresem about:config. Część z nich działa też pod Firefoxem na Androida.

Na Twoim miejscu spróbowałbym rozwiązania opisanego pod linkiem poniżej, aby sprawdzić, czy w ogóle da się zmienić w ten sposób czcionkę.
https://support.mozilla.org/en-US/questions/1290034
Jeśli się da, to pozostanie - już łatwiejsza - kwestia tego, jaka czcionka
@nightman: usunąłem najpierw "SegoeUI", a później wszystkie i nie widzę znaczącej różnicy, wciąż np. panel po lewej stronie na Facebooku ma dużo cieńszą czcionkę niż w Chrome (jak na screenie)
@jaynovak87: Zmiana tych wartości na większe nie oznacza, że wraz z tym czcionka się pogrubia, to po prostu różne metody renderowania. "-1" to oznaczenie domyślnej wartości.

Żeby korzystać z podobnej metody co w Chrome, o ile dobrze pamiętam musisz jw. zmienić wartość gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode na 4 lub 5. Ale niektóre czcionki są zablokowane, wymuszony jest dla nich tryb domyślny dlatego może nie być różnicy jeśli strona korzysta z którejś czcionki z listy
@moooka: Na żadnym ustawieniu nie udało mi się uzyskać takiego wyglądu Facebooka czy Notion jak na Chrome. Po usunięciu tych czcionek z 'cleartypeparams.forcegdiclassicforfamilies' kilka elementów jest jakby bardziej wytłuszczonych, ale to i tak szczegóły - podobnie jest na ustawieniu '5' w 'cleartypeparams.rendering_mode', ale wciąż daleko temu do wyglądu czcionek z Chrome'a (,)
@mp107: @nightman: @moooka: Dziś zainstalowałem sobie Mactype, a w Firefoxie ustawiłem:

gfx.fontrendering.cleartypeparams.forcegdiclassicforfamilies = ""
gfx.fontrendering.cleartypeparams.renderingmode = 5
gfx.font
rendering.cleartypeparams.cleartypelevel = 100
gfx.fontrendering.cleartypeparams.enhancedcontrast = 100
gfx.font
rendering.cleartypeparams.gamma = 2200
gfx.font
rendering.cleartypeparams.pixelstructure = 1

Zgodnie z tym artykułem (zmieniłem jedynie contrast z 200 na 100, bo autor się tam chyba pomylił(?)
Efekt jest