Wpis z mikrobloga

Trochę mi póki co nie wychodzi nasłuchiwanie satelitów pogodowych to przeczesuję różne częstotliwości w poszukiwaniu czegoś interesującego i natknąłem się na coś takiego i mnie zaciekawiło - stąd mam pytanie, gdzie najlepiej zacząć szukanie informacji o tym co można znaleźć na jakiej częstotliwości i jaką anteną? W dziedzinie jestem mocno początkujący, ale mnie wciągnęło.

#sdr #nasluch
#rtlsdr
682c41a4 - Trochę mi póki co nie wychodzi nasłuchiwanie satelitów pogodowych to przec...

źródło: comment_16205989923weINO9yZOC7g5SEMmPVo9.jpg

Pobierz
  • 14
@PowerfulTransistor: @tomekb1999: A jest jakiś sposób na sprawdzenie czy antena jest poprawnie skonstruowana na dany zakres MHz? Bo nie wiem czy bardziej mam problem z pozycjonowanie tej anteny, czy sama antena jest źle skonstruowana.

Mam problemy z anteną zrobioną według przepisu:

https://3.bp.blogspot.com/-cykMHDxZQ-c/WLSIl-uiEzI/AAAAAAAADKk/6rInucaI7K8bikRej9FT5gpxPysFFfGlACLcB/s1600/V-dipole.png

Wystawiałem na dach i podczas przelotów satelitów pogodowych nic nie drgnęło Multimetrem sprawdzałem ciągłość od anteny do złącza sma zarówno dla ekranu jak i miedzi w środku i
682c41a4 - @PowerfulTransistor: @tomekb1999: A jest jakiś sposób na sprawdzenie czy a...

źródło: comment_1620637743mOoNbZRaDUGvXczAw645K0.jpg

Pobierz
@682c41a4: dużo pewnie pewnie zależy od ilości zakłóceń w okolicy ale u mnie nawet na byle jak zrobionym dipolu coś tam odbieram. Może zobacz też pasmo komercyjne jak wygląda u ciebie odbiór stacji radiowych ewentualnie takie częstotliwości gdzie zawsze coś jest (u mnie np. czasem testuję sobie odbiór na APRSie). Możesz jeszcze sprawdzić jak u ciebie styk w samym gnieździe RTLa - ja np. miałem z tym problem i dopiero po