Wpis z mikrobloga

[ #pilkanozna #premierleague #zzapolowy ]

Witam Was w nowej odsłonie Angielskiego Espresso. We wtorek zakończyliśmy AE transferowe, ale jak obiecałem, nie dam Wam się nudzić i będę pisał o wszystkim, co ciekawe na Wyspach. Wczoraj poszło pierwsze AE, ale mieliśmy problem ze stroną, także zaczynamy...

Jose Mourinho dołączył do ... Fulham. Będąc dokładniejszym chodzi o 14-letniego syna managera Chelsea. Jose Mario będzie miał 12 miesięcy, żeby przekonać trenerów grup młodzieżowych Fulham, że warto w niego zainwestować. The Independent.

Teraz wracamy do poważnej piłki...

Kibice na Wyspach trochę pojechali po zawodniku United. Wayne Rooney bo o nim mowa znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak jego występ w reprezentacji stał się niemożliwy. Kibice mówią o braku zaangażowania i lekceważeniu kadry. Wayne, lekko wkurzony, umieszcza zdjęcie na FB. Przyznajcie wygląda wiarygodnie...

W meczu nie zagra też Daniel Sturridge, który nabawił się kontuzji. Pod jego nieobecność Roo i DS w napadzie zobaczymy Lamberta, który zaliczył świetny debiut przeciwko Szkotom.

David Moyes wyznaczył sobie już cele transferowe na styczniowe okienko. Pierwszymi zawodnikami, z którymi zamierza podpisać kontrakty będą Ander Herrera i Leighton Baines. Według prasy nowym okienku transferowym to David Moyes będzie rozgrywającym. United zamierzają zatrudnić dyrektora sportowego. Zupełnie szczerze to nawet nie wiedziałem, że w tej chwili nie ma jednej osoby odpowiadającej za transfery. Sir Alex miał pełną swobodę.

Wracając do zamkniętego w poniedziałek okienka to...

"Transfer window" w tym roku było rekordowe. Analitycy PWC nie odkrywają Ameryki podając za główną przyczynę tego stanu rzeczy nową umowę medialną i sprzedaż praw do transmisji telewizyjnych.

Zarówno Alan Pardew, jak i Joe Kinnear człowiek pełniący funkcję dyrektora sportowego znaleźli się w ogniu krytyki. Newcastle nie wzmocniło składu nie z powodu tego, że nie mieli budżetu transferowego, ale z względu na nieskuteczność obu panów w negocjacjach. Kibice nazwali Kinnear'a "niekompetentną marionetką i klaunem".

Alan Pardew ma dodatkowe zmartwienie. Yohan Cabaye wygląda na mocno niezadowolonego z odrzucenia ofert PSG i Arsenalu. Panowie będą na siebie skazani kolejne 3 miesiące...

Lukas Podolski stworzy duet z Ozilem około grudnia. Podolski leczy kontuzję... Wracając do Ozila. Zawodnik w wywiadzie dla The Sun mówi, że nie było "tematu Arsenal" do momentu, kiedy zadzwonił do niego Arsene Wenger. "Po chwili rozmowy z managerem wiedziałem, że chcę grać dla the Gunners".

Marouane Fellaini poświęcił blisko 4 mln funtów w postaci różnego rodzaju bonusów, żeby przenieść się do Manchesteru United. Chciał grać o najwyższe cele zarówno w kraju, jak i w Europie. Odbije sobie to w premiach za kolejne trofea. The Sun / The Guardian.

Prasa chyba szuka sensacji, ale napiszę. Według dziennikarzy Robin Van Persi i David Moyes nie dogadują się zbyt dobrze. Przerwa na kadrę dobrze im zrobi.

Jeszcze o Manchesterze United. Nani podpisał nowy 5-letni kontrakt z Czerwonymi Diabłami.

Wczoraj 131 urodziny obchodził Tottenham Hotspur. Spursi to dwukrotni Mistrzowie Anglii. Ostatnie Mistrzostwo i Puchar wygrali w 1961 roku. Tottenham ma bardzo wielu kibiców.

Arsenal będzie monitorował sytuację Luisa Suareza przez kolejne miesiące. Zarząd Arsenalu obiecał Wengerowi co najmniej jedno "big name" w następnym okienku transferowym. Daily Mirror.

Thibaut Courtois będzie dla Barcelony celem transferowym numer jeden. Bramkarz Chelsea jest od jakiegoś już czasu wypożyczany, ale specjaliści nazywają go największym talentem na tej pozycji. Ma zastąpić Valdesa. Daily Mail.

Martin Demichelis, który przyszedł do City, aby wesprzeć zdziesiątkowaną kontuzjami obrońców ekipę Pellegriniego ... nie zagra przez 6 tygodni z powodu kontuzji. Kontuzja kolana przytrafiła mu się w środę, a dołączył do City w niedzielę. Manchester Evening Standard.

Tom Ince, reprezentant Anglii do lat 21 i jeden z większych talentów angielskiej piłki, żali się w wywiadzie, że angielskim zawodnikom bardzo ciężko jest się przebić do Premier Leagues. Odkrywczo i typowo dla wielu Brytyjczyków stwierdza, że wszystkiemu winni są obcokrajowcy.

@Czajna_Seczen jak skomentujesz doniesienia?
  • 5
@chapeau_bas: Dlaczego akurat ja? ;) Jeśli chodzi o Courtoisa, to na razie tylko Marca napisała, że Barca jest zainteresowana, a Belg wstrzymuje z tego względu przedłużenie kontraktu. Jak dla mnie nawet samo zainteresowanie Barcy jest niepewne (katalońska prasa pisze tylko o Reinie, Ter Stegenie i bramkarzu Newell’s). Do tego trudno sobie wyobrazić, żeby Chelsea wypuściła z rąk taki diament. Courtoisa miałby co prawda łatwiej w Barcelonie (brak konkurencji Cecha), ale musiałby