Wpis z mikrobloga

To już koniec tej długiej i momentami frustrującej podróży, można ucałować ziemię( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pierwszy naprawdę wymagający haft w mojej "karierze" ale patrząc na efekt wart każdej minuty. Z tej okazji zakładam tag #mallatworczosc gdzie będę wstawiać następne sztuki^^
Największą trudnością bylo używanie czasami nawet 6 kolorów jednocześnie, mimo że mam oddzielna igłę dla każdego z nich.
Wyjaśniam - Haftuje od prawego dolnego rogu nie omijając ani krzyżyka, odkryłam że w ten sposob wychodzą najrówniej.

A wy, po której stronie wolelibyście spędzić czas wolny? Mnie kusi to gorące słońce, ostatnio jest go tak mało.


#haft #tworczoscwlasna #rekodzielo #morze #handmade #gory #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_1620469676FEWfggxO5Z5Tw3kVA87UQm.jpg
  • 49
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MallaCzarna: Co masz na myśli? ( ͡° ͜ʖ ͡°) mi się spodobało, bo nie tylko ładne i widać efekt pracy i zaangażowania, ale jak byłem mały to dużo grałem w gry, a wtedy grafika była właśnie taka, że kilka kolorów, piksele, przeplatane kolory jako cień, więc patrząc na Twój efekt pracy tak trochę poczułem taki delikatny powrót do dawnych lat. :P nie wiem, może już nie pamiętam
@Nitro_Express: Jak sobie przybliżysz to zobaczysz, że są wszędzie ;P taki urok krzyżyków.
A tak serio to po prostu zapełniam od spodu, od prawej do lewej ;)

@czteroch: Szczerze to pojęcia nie mam, ale możliwe, bo jeden Mirek wyżej wspominał, że mu się kojarzy z grą z dzieciństwa.

@Pierorzek: Z tego co widziałam to cena za coś tej wielkości to około 300zl
@MallaCzarna: Chyba tym razem wybiorę stronę Yin, o ile będzie w niej też odrobina Yang ( ͡° ͜ʖ ͡°) Było czymś inspirowane? Swoją drogą, dobra robota, zawsze docenię artyzm.
@MallaCzarna Myślałem bardziej o dobrej pogodzie nad wodą za dnia (w odludnym miejscu, rzecz jasna), ale Twoja propozycja też kusząca () Miałem raz okazję coś takiego zobaczyć w Karkonoskim Parku Narodowym, gdzie są aż 2 takie cuda (ʘʘ) Co Cię zmusza do izolacji od tej otwartej przestrzeni?
@Zirdan: Nie wiedziałam, że w Polsce są takie urokliwe miejsca. Po googlaniu stwierdzam że muszę odwiedzić.
Lokalizacjai brak możliwości wylotu gdziekolwiek. Mieszkam na wybrzeżu Anglii a ostatnio nic tylko piździ i wieje tak, że łeb urywa.
@MallaCzarna Akurat w Polsce jest sporo ładnych miejsc, jeśli lubisz przyrodę. Jeśli nie byłaś to polecam, jest dużo ciekawych miejsc w okolicy i ogólnie zachęcam do poznania tego województwa, bo jest co zwiedzać.
Uroki Anglii, jak lubisz przebywać na zewnątrz to ten kraj sprawi, że przestaniesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zirdan: Lubię ale nigdy nie było za bardzo czasu, mam nadzieję, że kiedyś zrobię sobie większą wycieczkę.
Niestety, szczególnie tu na wybrzeżu mam 3-5°C zimniej niż np w stolicy (,)
@MallaCzarna Sam nie odwiedziłem większości ciekawych miejsc nawet w mojej okolicy, a co dopiero gdzieś dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z jednej strony chciałbym, z drugiej strony nawet jeśli jest ten czas i pieniądze to zwiedzanie nie jest priorytetem i kończy się to odkładaniem w nieskończoność. Chciałbym do końca życia zmotywować się żeby poznać trochę świata, przynajmniej na starość.
@Zirdan: Teraz to tylko okolica zostaje niestety, mam całą listę miejsc, które chciałabym odwiedzić, zamiast się zmniejszać to tylko się rozrasta. 2 lata temu prawie udało mi się wyjechać by zobaczyc zorzę polarną, odłożyłam na przyszły rok i weszla pandemia :c
@MallaCzarna I tak masz o tyle lepiej, że Tobie chociaż udało się zobaczyć trochę świata, bo ja do tej pory nie miałem okazji ani razu przebywać za granicą. Zorza to musi być spektakularny widok, jeśli miałbym wyjechać w takie miejsce to najpierw zacząłbym zbierać na dobry aparat.
@Zirdan: Szczerze? Chcesz oglądać coś tak pięknego przez soczewkę aparatu? Ja bym nawet telefon zostawiła gdzieś w aucie, przecież zdjęć zorzy jest tak wiele w internecie. Umówmy się to już nie te czasy, że cała rodzina ogląda się albumy. Wspomnienie lepsze jak dla mnie ;)

A co do UK, praca, studia i mimo że miałam okazję zjeździć kraj to czuje ogromny niedosyt. Jak jakiś Mirek wrzuci zdjecię z lake district to
@MallaCzarna Tzn. faktycznie aparat mógłby trochę osłabić wrażenia, ale z drugiej strony uwiecznia chwilę, która była dla nas wyjątkowa i po prostu możemy do niej wrócić w każdej chwili. Ciężko powiedzieć czy lepsze jest to, żeby chwila była niepowtarzalna i wyjątkowa, czy trochę mniej wyjątkowa, ale mieć możliwość tam wrócić obrazem w każdym momencie. A co do tych czasów, no to chociażby Instagram pokazuje że takie rzeczy dalej chętnie są oglądane przez
@Zirdan: Też możesz mnieć rację, ja nawet nie pomyślałam o Instagramie, pewnie dlatego, że nigdy nie korzystałam ;P

Ja studiuje nutrition i human sciences, jeśli się zastanawiasz czy nie wyjechać to chyba powinieneś. A pierwszy rok za granicą pracowałam w Amazonie i bardzo sobie chwalę :D

Moim zdaniem im wcześniej tym lepiej, łatwiej ci się będzie dostosować jako młodej osobie. Szkoda że przegapiłeś szansę na emigrację do Anglii bez wizy :c
@MallaCzarna Tak szczerze to obecnie Instagram jest chyba najlepszym z social mediów, bo ma najlepsze algorytmy i jak widzę treści, które mnie nie interesują to po prostu zaznaczam, że mnie nie interesuje i nie będzie mi podobnych pokazywać, a jak coś wyszukam to będzie mi sugerować podobne treści.

Wait, to są 2 kierunki? No właśnie ja dopiero tydzień temu skończyłem technikum, także najpierw muszę jakieś środki uzbierać i nauczyć się zarządzać wydatkami,
@Zirdan: Możliwe, że tak jest ja z żadnym z socjal mediów nie jestem szczegolni za znakomiona, jedynym pożeraczem czasu jest wypok ;D

Ja wyjechałam od razu po maturze i bardzo się cieszę z tej decyzji. To jest jeden kierunek ale jest jakby połączony z dwóch. Może przez ten rok ogarnij jakiś dodatkowy język żeby nie zamykać się tylko na anglojęzyczne kierunki.
Tak szczerze to teskni mi się za krajem mocno ale
@MallaCzarna Nie mam pojęcia jak Twój kierunek ma wyglądać, bo to są 2 zupełnie inne dziedziny.

Właściwie to z innych języków, których nauka jest warta zachodu to mam do wyboru tylko niemiecki i francuski, czy jest coś jeszcze?
Sam nie czuję się jakoś przywiązany do kraju, ale podejrzewam, że to jest coś co zrozumiem dopiero za granicą, gdzie jest po prostu ciężej się dogadać przez ograniczenia językowe. Nie wiem o jak wielkim
@Zirdan: Myślę, że niemiecki bardziej niż francuski nawet, daje ci więcej opcji.
Widzisz, studia w Polsce a studia za granicą... Część o human sciences to tak jakby fizjologia/biologia/immunologia/choroby wszystko jest w powiązaniu z żywieniem żeby powiazać wiedzę z drugiej części. Dodatkowo nie wiem co to sesja, egzaminy tylko na koniec roku a w trakcie zadają eseje na kilka tysięcy słów.

Widzisz można mieć dom na "odludziu" czyli żadnych sąsiadów w promieniu
@MallaCzarna Też tak myślę, tym bardziej że mam jakąś bazę niemieckiego ze szkoły. Ta "baza" ogranicza się do znajomości kilkuset słów, ale zawsze coś + jest dosyć zbliżony do angielskiego, co też sprawiłoby że po prostu byłby o wiele łatwiejszy w nauce. Zastanawiałem się właśnie żeby zacząć się uczyć tego 3 języka i ten wydaje się najlepszą opcją.

A, to by miało sens. Myślałem, że human sciences to są nauki humanistyczne i
@Zirdan: No to nie trać czasu, masz rok żeby podszkolić język i zastanowić się co i gdzie byś chciał robić ;)

Rozumiem już o co chodzi :D Ogólnie to tutaj jest jeden system przez, który składasz papiery na wszystkie uczelnie UCAS.
Z tego co pamiętam potrzebowałam list motywacyjny, referencje od nauczyciela angielskiego z lo, dobrze zdana mature + rozszerzenia zależnie od kierunku i na niektóre lepsze uczelni trzeba pisać urzędowy IELTS
@MallaCzarna Matura punktowana z wszystkiego czy tylko z przedmiotów potrzebnych na konkretnym kierunku? I czy wynik z polskiego cokolwiek tam daje?

Wait, jest tam coś takiego jak wydział dobrego samopoczucia? W sensie po prostu psychologowie czy to coś innego? Ze swojego doświadczenia wyniosłem tyle, że mogę liczyć tylko na siebie, bo pomoc w szkołach w jakich byłem polegała na podstawianiu dodatkowych kłód pod nogi xD
@Zirdan: podstawowa mature z polskiego musisz mieć zdaną, na ile się nie liczy. A kierunki mają swoje przedmioty, które musisz napisać odpowiednio lepiej.

Tak, mają cały 2 piętrowy budynek i nie tylko psycholog ale też learning support gdzie możesz się zgłosić po różne dopasowania trybu nauczania. Jest też ogólna pomoc właśnie jak ta babka o której mówiłam, napisze do twojego lekarza, sprawdzi jak aplikacja na kredyt studencki, podeślę link gdzie można
@MallaCzarna Ok, czyli jak rozumiem nie ma różnicy czy 30% czy 100% i rozszerzenie też nic nie daje.

Wow, różnica jak to jest zorganizowane w GB i w Polsce jest naprawdę gigantyczna. Nic dziwnego że na liście 500 najlepszych uczelni w Europie nie ma żadnej z Polski xD Ja tam np. z jakiegoś powodu w 4 klasie techbazy utraciłem dostęp do dziennika i przez 2 miesiące musiałem się użerać z wiecznie nieobecnymi
@Zirdan: wszystko poza polskim im więcej tym lepiej, a na rozszerzena każda uczelnia ma wymaganie, które sami przeliczają na wyniki A-levels (ichna matura) więc rozszerzenia lepiej się przyłożyć. Ja akurat miałam 62% z biologii i 96 z angielskiego na rozszerzeniu. No i ten IELTS 7.5(poziom C1)

A to fajna szkołę miałeś( ͡° ͜ʖ ͡°) w Polsce system jest całkiem inny, ja tu mam 16h lekcji tygodniowo w
@MallaCzarna O tyle dobrze, że matury w tym i następnym roku uproszczone przez covida, także trzeba skorzystać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Obecnie wiem tyle, że biologia, chemia i fizyka u mnie odpada, bo w szkole średniej tego nie miałem, a w rok się raczej z tego nie przygotuję. Czyli w sumie odpada prawie wszystko xD

Nie wiem jak wygląda to na studiach, ale u mnie w szkole średniej
@Zirdan: Z tego co wiem w pl to ponad 35h jest a najbardziej mnie bawi WF! xD dla dorosłych ludzi.

I właśnie o to chodzi, żeby pracować, większość pracodawców ma taką polityke, że jeśli jesteś studentem to dostosują ci godziny pracy do planu lekcji, wcale nie robią tego z łaski bo tu się dobrze patrzy na studiujących ludzi. To wszystko są zalety wynikające z tego, że uniwerku są płatne¯\_(ツ)_/¯
@MallaCzarna Zgaduję że połowa z tego to marnotrastwo czasu, tak jak jest to w poprzednich latach edukacji, jak np. 1 godzina w tygodniu tylko przez 1 klasę przedmiotów z których nie miałem rozszerzenia jak fizyka, biologia, chemia i ograniczało się to po prostu do powtórzenia materiału z gimnazjum xD Historia też świetna w szkołach - w gimnazjum to samo co miałem przez 3 lata w podstawówce 4-6, a w szkole średniej to