Wpis z mikrobloga

Amerykanie to sa przekozaki potrafią zrobić serial o wszystkich i o wszystkim. Teraz zrobili prawie że dokument o dojsciu #konfederacja do władzy. W serialu poruszane sa wszystkie punkty programu konfy

- tradycyjny model rodziny
- gospodarka najważniejsza
- społeczeństwo oparte na wartosciach
- swobodny dostęp do broni
- utopijny obraz społeczeństwa
- w końcu porzadek z lgbt

Opowieść podręcznej
Polecam!

#opowiescpodrecznej #hbogo #seriale
  • 20
@fajnypierozek: coś słabo oglądałaś

W giled nie ma swobodnego dostępu do broni.

Ale za to są:
-kartki na żywność
-wszechobecna kontrola
-wszyscy muszą być tacy sami
-gospodarka odgórnie kierowana

Taki bardziej #!$%@? prl

Ale za to stroje mają zajebiste
@K-S-: to są tylko jedynie słuszne metody wprowadzania konserwatywnego stylu zycia. Internetu i telefonu tez nie ma i nie ma to nic wspólnego z komunizmem tylko z odcięciem niewiernych i slabych przed pokusami
@fajnypierozek: ty tak poważnie? Tam ten konserwatyzm to taki sztuczny fanatyzm budowany na strachu. W rzeczywistości taki twór bardzo szybko by upadł.

W sumie jedynym plusem tamtej rzeczywistości jest ekologia i zdrowe odżywianie się. Tylko strasznie mi się nie podoba jak to jest pokazywane.
@fajnypierozek: ech Xd

Słuchaj zaczni trochę więcej czytać, ale tak z zrozumieniem, bo na chwilę obecną łapiesz pojedyńcze hasła i się ich trzymiesz.

Nie napisałem że gilead to w 100% prl, tylko że jest to bardziej #!$%@? prl. Nie mam tu na myśli życia w prl tylko ogólnie zarządzania.

Co do aborcji i całej reszty, to jak pisałem to kwestia świata przedstawionego w serialu. W sumie to tak jakbyn napisał że
@K-S-: Ty sie ogarnij i rusz wyobraźnią. Kiedy konfa dojdzie do władzy razem z ordo luris to będziesz miec taką wolnosciową gospodarkę z tym ich "domykajacym" sie budżetem, że się zesrasz i zatesknisz za swobodami prl.
Oszołomy jedni i drudzy nie powinni nigdy dojsc do wladzy!