Wpis z mikrobloga

Pamiętam takiego zioma co na początku pandemii szukał po stacjach benzynowych tego słynnego płynu z Orlenu, kupował jakieś toniki bo to niby pomagało w Covidzie i zakładał folię na buty jak chodził po sklepie, żeby nie przynieść wirusa do domu xD @Rabusek xD pamiętasz to?
#koronawirus
  • 12
@sipcabej: tak było. Te płyny do dezynfekcji to jeszcze do przeżycia, ale te rękawiczki chirurgiczne to był jakiś przypał. Ludziom odyebało, wtedy pod tym względem. Jeszcze widuję kasjerki w sklepach które boją się, że pieniądze je zarażą
@Rafalski45: W Castorama to jeszcze zrozumiałe, bo może też jak nie ma klientów, to musi towar przestawić, czy coś, ale kaps drugiej strony niech sobie nici nawet keflarowe jak się boi, ale zmieniać to powinna :)
@Turbonekro: @sipcabej: Jaki sens mają folie na czymkolwiek - przecież na tych foliach też może zostać wirus, którego "zgarniemy". Tak samo mogą zostać na rękawiczkach. Ludziom chyba się ubzdurało, że wirus musi mieć styczność ze skórą i że tylko wówczas się przenosi...
@Smartek: Nie wiem sytuacja ma się teraz, ale jeszcze w marcu był taki plan :)

"Ostrów Wielkopolski jest pierwszy miastem na świecie, które obklei publiczne obiekty folią wirusobójczą" - informuje prezydentka miasta w mediach społecznościowych. Za całość odpowiedzialna jest firma Proffesional. Folia PURE ZONE będzie działać nawet przez pięć lat"
@Turbonekro: A, to nie miałem takiej wiedzy, że istnieją folie wirusobójcze. To być może faktycznie miałoby jakiś sens, o ile one działają tak, jak w teorii powinny. Ja miałem na myśli najzwyklejsze folie na różnych przedmiotach, np. terminalach płatniczych.