Wpis z mikrobloga

Moja partnerka ma 29 lat i około 35 -40kg nadwagi. Nasz związek przeżywa trudne chwile bo moja ukochana ma do mnie wielki żal i pretensję że nie jestem w nią już tak zapatrzony, że mam ja za grubaskę i patrzę na nią z politowaniem ... Ciągle zarzuca że zależy mi tylko na wyglądzie i pewnego dnia zostawie ją dla szczupłej , pretensje ze sex nie jest juz taki jak kiedyś... Wielokrotne próby redukcji nadwagi poprzez ćwiczenia czy diete kończyły się fiaskiem już po zaledwie kilku dniach, do tego były pretensje że się nad nią w ten sposób znęcam ( ͡° ʖ̯ ͡°) nawet jej młodsza siostra nie rozumie czemu nie weżmie sie za siebie ... o co tu może chodzić? to lenistwo? brak silnej woli a może jakieś emocjonalne uzależnienie od bycia otyłym i lęk do powrotu do normalnej wagi?
#zdrowie
#zdrowakobita
#zwiazki
#sex
#dieta
#nadwaga
#odchudzanie
  • 31
  • Odpowiedz
@woawoa: nadwagą 35 kg? Czy nawet 40? XD
#!$%@?, to już za przeproszeniem słoń a nie kobieta xD

Jak ona nie widzi problemu, zniechęca się do diet itp to znaczy, że jest jej tak dobrze, czyli to już problem xD

No i podstawowe pytanie, bierze tabletki antykoncepcyjne?
  • Odpowiedz
@Titsuman: tak , mi to aż tak nie przeszkadza z tym że nie mam takiego popendu bo to nie jest jakoś specjalnie apetyczne ... a ona ma pretensje ze nie jestem napalony ...
  • Odpowiedz
@woawoa: Na 40kg nadwagi się ciężko pracuje, ciężko powiedzieć że się „zagapiła”. To nie jest jeden wyskok na pizzę w tygodniu tylko ciagle objadanie się, ona nie powinna mieć pretensji do Ciebie tylko zrobić coś ze sobą, iść do dietetyka, psychoterapeuty, trenera, jeśli sama sobie nie radzi. Kwestie wyglądu to swoją drogą, a co ze zdrowiem?
  • Odpowiedz
@woawoa: To jak stopniowo. To po prostu ma #!$%@? i jest leniwa. Gdyby nagle To bym może sugerował depresję czy coś. No i brak samokrytyki, to zawsze ktoś a ona jest doskonałą. Bo 40kg nadwagi zakładając przeciętny wzrost to po prostu potężna otyłość.
  • Odpowiedz
@woawoa: Wsparcie i akceptacja nie polega na tym żeby przymykać oko na problemy - bo to jest problem, otyłość to choroba. Jakby została alkoholiczka to tez oczekiwałaby wsparcia i żebyś jej wódkę kupował? Możesz ja wspierać chodząc z nią na siłownie albo nie kupując słodyczy do domu.
  • Odpowiedz
@woawoa: Wypiera to że jest otyła. Jeśli ty będziesz nadal na nią nakręcony to będzie znaczyło że wszystko jest ok, że jej nadwaga jest ok. A skoro nie jesteś to znaczy że jednak to jest problem i trzeba się z tym zmierzyć. A to już wymaga pracy i wysiłku, którego ona najwidoczniej nie chce się podjąć. Łatwiej jej wywierać presję na Tobie, bo to ty masz coś zmienić (swoje podejście)
  • Odpowiedz