Wpis z mikrobloga

Mój chłopak twierdzi, ze za moje auto dostanę najwyżej 3000 złotych, ze mam się nie łudzić, ze cokolwiek więcej. I w związku z tym pytanie do Was, czy ma racje?

Jest to Citroen c4 z 2012, silnik 1,6, diesel. Wersja z homologacja ciężarowa, czyli dwuosobowy. Normalne, osobowe, na otomoto chodzą za ponad 20tys, znalazłam jednego vana, wystawiony za 18tys, ale w lepszej wersji wyposażenia (u mnie klima manualna, tam automatyczna).

Auto może nie doinwestowane, za duże słowo, ale mechanicznie wszystko zrobione. Teraz właśnie ma wymieniane klocki i tarcze, filtr Dpf poszedł do czyszczenia chemicznego, przy okazji wymiana oleju, i będzie tez miał robione cis z silniczkiem adblue( pojęcia nie mam ani co będzie robione, ani co to w ogóle jest). Akumulator ma nówkę, na gwarancji.

Mankamentem jest jego ogólnie zadbanie. Ma ślady, ledwo widoczne, na dachu po gradobiciu (takiego go kupiłam) i kilka otarć. Było to auto typowo robocze, nikt się z nim nie cackał. W środku tez szału nie ma, ale jak pojedzie do czyszczenia nie będzie źle, jak na prawie 10 letnie auto, nic nie jest urwane ani zniszczone poza jedna rzeczą: pasy pogryzł pies mojej babci. Nie wiem czy będę je wymieniać czy tak zostawię.

Czy mój niebieski ma racje, ze to jest maks 3tys? Ja wyceniałam go sobie na około 10tys.

#samochody
  • 52
  • Odpowiedz
@rudyba C4 z 1.6 HDi z 2012 roku za 3k? Jadę z kasą i biorę od ręki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cytryny w wersji societe są trochę tańsze, ale bez przesady. Zwłaszcza że przeznaczenie pojazdu zawsze można chyba zmienić i zlikwidować kratkę plus zamontować z tyłu kanapę. Pójdzie spokojnie za kilkanaście tyś.
  • Odpowiedz
@rudyba: No skoro mocno zaniedbany, a te auta zgodnie z tym co mówisz chodzą po 15-20 tysięcy zł to 10 powinnaś wziąć jako totalne minimum.
  • Odpowiedz
@rudyba: masz wpis w dowodzie VAT1-a? właśnie ruszyły wypłaty z biur pracy dla ludzi zakłądajacych JDG więc pewnie paru chętnych się znajdzie na takie auto.
  • Odpowiedz
  • 0
@mr_car: Szczerze mówiąc nie wiem. Raczej tak, bo zawsze był tak rozliczany z paliwa, rat leasingu, jakby miał. Teraz nie sprawdzę bo nie mam jak.
  • Odpowiedz
  • 0
@JimNH777: Fakt, zapomniałam o tym, ale aż tak istotne, ze zbije cenę o 7000 chyba nie jest. 220 000 i 3 właścicieli. W tym dwóch w jednej rodzinie, czyli w rodzinie jest 6 lub 7 lat.
  • Odpowiedz
cis z silniczkiem adblue

@rudyba: Adblue to raczej od 2015 było montowane przy okazji wprowadzenia EURO 6


@magicznyfred: to francuz, więc pewnie ma "mokry" filtr DPF, czyli dotrysk paliwa przy suwie wydechu, a żeby obniżyć temp. zapłonu sadzy, robi dolewkę płynu do baku(z ok 1L zbiornika - ELOYS)
  • Odpowiedz
robi dolewkę płynu do baku(z ok 1L zbiornika - ELOYS)


@zenon0800: To ma na pewno, ale było to opisane jako pompa adblue - być może rzeczywiście pomyłkowo. Układy adblue pojawiły się raczej na 100% wraz z normą Euro-6 (a więc jakoś okolice wrzessnia 2014) - zmieniły się wtedy przy okazji nazwy handlowe motorów z e-hdi na BlueHdi - łatwo więc można to nawet sprawdzić "na klapie" z tyłu.
  • Odpowiedz