Wpis z mikrobloga

Jakie 'cywilne' buty na moto? Cywilne = takie, w których głupio nie będę wyglądać w biurze do jeansów (też tych na moto ;-) ). Ale nie jestem pewien czy interesują mnie miejskie, które są z natury przewiewne - do pracy mam 40km, a wyjeżdżam przed 5 rano, więc temperatury czasami zdarzają się poniżej 10°C.
Chyba że jednak nie jest aż tak źle z tymi butami i dadzą radę?
#motocykle
  • 27
  • Odpowiedz
@husky83: wczesną wiosną lub na jesieni takie miejskie buty są mniej komfortowe, ale palce mi nigdy nie odpadły a nie raz jeździłem rano lub w nocy podobne dystanse. Mam buty shima sx-2 i teraz po 4 latach widać, że są trochę wyeksploatowane, ale to też kwestia zaliczenia szlifa i jazdy w każdych warunkach oraz najechanych kilometrów
  • Odpowiedz
@husky83: problem z tą uniwersalnością jest taki, że turystyczne dłuższe buty w pracy po prostu są mało komfortowe ze względu na pocenie. Przynajmniej dla mnie. W moich butach było w porządku, ale jestem świadom, że na pewno są lepsze
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: Do pracy wyjeżdżam około 5 rano. Niezbyt często zdarza się, żeby o tej porze było cieplej niż 20°C, nie mówiąc już o 30 :-)

a jak wracam do domu - cóż, w domu się przebiorę...
Inne turystyczne wyjazdy - cóż, jakoś przeżyję ;-)
  • Odpowiedz
@husky83: kupiłem ostatnio SHIMA SX-2 w promce na 4ride za 280 zł. Są wygodne, dobrze się w nich chodzi i maja wszystkie potrzebne ochraniacze. Są przewiewne ale jeździłem ostatnio jak było 8 stopni i było ok.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PodniebnyMurzyn: no bez jaj, dbaj o higiene stóp bardziej. Chyba, że to jakaś choroba to cóż zawsze można skary zmienić a na upartego stopy jakimś żelem też da się przemyć. Za to podczas ew wypadku i dla samego komfortu jazdy lepiej na moto korzystać z butów przeznaczonych na moto.

Zdążało mi się też w krótki portkach i w adidasach jeździć do pracy, bardzo wygodnie ale jednak jakoś się dziwnie czułem
  • Odpowiedz
@Joterini: no dobra z tym octem to przesadzam, ale jednak stopa się i tak spoci bez znaczenia czy sie je myje, czy nie.

Zdążało mi się też w krótki portkach i w adidasach jeździć do pracy

ja nie mowie, zeby kazdy jeździł w sandałach, ale jest jednak róznica między trampkami a krótkimi, wzmocnionymi butami, przeznaczonymi na moto
  • Odpowiedz