Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Obiecałem napisać jak mi się sprawują głośniki polecone przez @Atreyu mianowicie Edifier R1700BT ale... Wybrałem w końcu droższy model R1850DB ze względu na możliwość podłączenia przez łącze optyczne do tv. Trochę mialem rozkminke czy nie będą miały gorszego dźwięku, bo na porównaniach na YouTube tak trochę mi się wydawało, no ale wiadomo że w ten sposób ciężko porównywać, więc w końcu zamówiłem oba modele z myślą że zostawię sobie lepszy :D Ogólnie jeżeli chodzi o dźwięk to może nie ma jakiejś wielkiej różnicy ale jednak droższy model jakoś tak ładniej oddaje dźwięk, w porównaniu te 1700 wychodzą tak jakby trochę stłumione, natomiast też mają fajny dźwięk. Natomiast 2 rzeczy mi się podobają bardziej w tych droższych głośnikach. Po pierwsze więcej łączy - dzięki temu mogłem podłączyć tv (btw jakby ktoś miał problem z nimi z podłączeniem do tv Samsunga to trzeba w ustawieniach zmienić typ sygnału z dolby na pcm). Po drugie fajna rzecz - ma z przodu schowana lampkę która pokazuje czy głośniki są włączone i w jakim trybie (inny kolor np dla bluetooth a inny dla wejścia optycznego) - te tańsze mają lampkę z boku. Jeszcze z takich rzeczy co ludzie pisali a czego się obawiałem to był kiepski pilot i brak możliwości podłączenia wielu urządzeń przez bluetooth. Co do pilota to jest on taki sobie ale działa ok. Trochę nie wiadomo kiedy się klika przycisk, w sumie głośniki mogły by np pikać jak je pogłaśniasz ale jest ok. Fajna rzeczą są przyciski wstecz, dalej i play na pilocie - jak jest coś przez bluetooth podłączone to można w ten sposób sterować muzyka. No a co do tego że wiele urządzeń nie można sparować tylko trzeba na nowo dodawać za każdym razem to nie stwierdziłem takiego czegoś. Normalnie mam telefon i laptopa sparowane i są te głośniki w zapamiętanych urządzeniach i można się z nimi łączyć bez parowania na nowo, nie wiem skąd taka opinia się pojawiła ale czytałem ją chyba na Ceneo. Co do dźwięku to na początku trochę denerwował mnie bas w nich, taki był wiercący w uszach, ale teraz albo się przyzwyczaiłem albo coś im się zmieniło jak sobie chwilę pograły już. Nie wiem, może to kwestia tego egzemplarza. Ogólnie jestem z nich póki co zadowolony :) #audio #glosniki #edifier
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Aha i nie polecam kupować ich w x-kom bo obiecali że będą, kaskę wzięli a potem jak dzwoniłem pytać o zamówienie to się okazało że nie ma i nie będzie i proponują inne w zamian. Już 3 raz coś takiego mi się zdarzyło u nich więc przestrzegam.
  • Odpowiedz
@boogi77: Miałem R1700 i co mi najbardziej przeszkadzało to zerowy bas, góra i średnica są ok, chociaż przy lepszych kolumnach słychać że góra trochę "fałszuje", aczkolwiek przy jakiś logitechach i innych g---o głosniczkach to super upgrade. :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bonus: no u mnie najlepszy głośnik do tej pory to był JBL charge 3 więc dla mnie spoko jest ten bas :) jest jeszcze w nich wyjście na głośnik basowy więc jak kiedyś stwierdze że jednak bieda to może dokupie ( )
  • Odpowiedz