Wpis z mikrobloga

@Aou: cóż, zaliczam się do tej grupy z prostej przyczyny - wiele krajów jednak odradza szczepienie AZ czy JJem osób < 30, a mogę wybrać inną szczepionkę. Więc to nie jest sytuacja albo łapię covid albo biorę AZ. Dlaczego moje myślenie jest błędne?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aou: wezmę tylko Pfizera bo: na drugą dawkę zenka trzeba czekać w #!$%@?, j&j jest zdaje się słabsza, a moderny ni ma ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@DunningKruger Wg mnie trochę tak. Nie wiemy tak naprawdę nic o zadnej ze szczepionek. Mam poczucie istniejącego lobbingu na rzecz największego producenta ktory w portfelu ma na lobby niemale pieniadze. Wydaje mi sie ze jesteśmy za malutcy żeby wyrokować o działaniu lub niedzialaniu szczepionek danych producentów. A ten kto mowi ja sie nie szczepię podejmuje konkretną decyzję a nie dziala warunkowo.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aou:
A jeśli jestem szczepiony na wszystko co obowiązkowe plus parę innych rzeczy, co roku na grypę a covid odchorowalem i poczekam na koniec testów bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki do kwietnia 2023 to jestem szur?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aou: tak i były już kompletnie przebadane odnośnie skuteczności, bezpieczeństwa i odpowiedzi immunologicznej a pfizer konczy badania w 2023. I jak?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@DunningKruger Nie. Nie wiedziałem. Nie znam sie do końca na badaniach klinicznych.wiec ciężko mi ocenić. Nie sądzę żeby to były badania wstepne. Można sie przyjrzeć.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aou: To są badania skuteczności, bezpieczeństwa i odpowiedzi immunologicznej. Jako gorący zwolennik szczepionek rozumiem gdy ktoś ma obawy. To ze nie wiedziałeś świadczy o tym jak dużo dezinformacji jest w temacie i nikt Cie nie uświadomił. Nie uważam tego za argument przeciw ale rozumiem sceptyków.
  • Odpowiedz