Wpis z mikrobloga

@jajcek: dokładnie tak. Z sufitu wychodzą:
niebieski
czarny
brązowy

Dodam, ze mieszkanie chyba 20 lekko lat nieremontowane, a wczesniej we wszystkich lampach zatowki wywalalo po 2gim wlaczeniu :|
  • Odpowiedz
@Mmmkurla to pewnie masz fazę rozdzieloną na dwa przewody. Prawdopodobnie w czarnym i brązowym masz fazę jak obydwa przyciski na łączniku masz włączone. Sprawdź próbówka czy tak jest rzeczywiście i jeżeli tak to jeden przewód fazowy zaizoluj a drugi wepnij do L, a ten bez fazy do N
  • Odpowiedz
@soadfan: ostatnio miałem takiego klienta, w lampie było L1, L2, N, w przewodzie L N PE i podpiął ten ochronny do L2 w lampie. Działało całkiem dobrze tylko się dziwił czemu jak uruchomi pralkę, zmywarkę i podgrzewacz przepływowy to mu różnicowka wyrzuca. Mówi że magia jakaś :)

@Mmmkurla
  • Odpowiedz
@marcho87: brązowy zaizolować taśmą, tak?

@Mirkomil: @marcho87: Nożeszkurła, żeby prosty człowiek nie mógł lampy zamontować :|. Kuźwa z 5 lamp w życiu wieszałem i podpinałem i nigdy takich cyrków nie było. Albo miałem szczęście, albo faktycznie tę instalację tu POPIERDO...O :|
  • Odpowiedz
@Mmmkurla wszystko się da jak masz czym pracować. Probówka to nie narzędzie na którym można w 100% polegać, ale tutaj masz jasne info który przewód to fazowy. Podłącz tak jak napisałem, brązowy zabezpiecz np izolacją i powinno być git
  • Odpowiedz