Wpis z mikrobloga

#informatyka Notepad++
od 15 lat zgłaszam im co jakiś czas, że jeśli długo się obrabia jeden tekst, to w którymś momencie przestają działać wbudowane funkcje np. operacje na liniach (join, split, sort)
pierwszy raz dostałem wiadomość, żebym się #!$%@?ł wreszcie i przestał to zgłaszać, tylko sam znalazł w czym problem

czyli dalej co jakiś czas będę zamykał i uruchamiał ponownie
fajnie, że zrobili cache wszystkich otwartych plików (nie trzeba pamiętać o zapisaniu zmian przed zamknięciem)
tak jakby to był nawet nie workaround a jakiś w ogóle hyper-pseudo-workaround.
deadIift - #informatyka Notepad++
od 15 lat zgłaszam im co jakiś czas, że jeśli dług...

źródło: comment_1620017021pKBsdZ29PQyoJO6YGEXXQv.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@deadIift: nie chce mi się sprawdzać ale w grę mogą wchodzić chociażby kwestie licencyjne. Nie możesz rozpowszechniać softu microsoftu, więć dystrybucja linuxa nie może mieć vscode automatycznie w pakietach. A np. dla mnie wchodzenie na stronę i ściąganie softu ręcznie to archaizm minionych czasów.
  • Odpowiedz
@deadIift: Ja używam Notepad++ jako zastępce windowsowego notatnika, bo przynajmniej można dostosować wygląd i mieć spell checking. A do jakiegoś kodu to Visual Studio Code, bo łatwo instalować dodatki i podoba mi się wygląd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanMuchomorek: ja nie pamiętam, ale ja używam wersji minimal, więc aktualizuję go jak mi się przypomni. Nie kojarzę żeby była jakaś gruba inba jak z np. The Great Suspender do Chrome'a. Jak daleko wstecz trzeba przejrzeć changelog? Napisał tam, w którejś wersji, żeby jak najszybciej zaktualizować, bo jakiś sabotaż umknął oczom w poprzedniej?
  • Odpowiedz
@PanMuchomorek: dobrze pamiętasz. Aż się zdziwiłem, że producent antywirusa opracował ładną analizę nawet
https://www.trendmicro.com/en_us/research/20/k/weaponizing-open-source-software-for-targeted-attacks.html
wersja jak coś 7.8.6 z kwietnia ur.

Ten fakt zburzył mój spokój "nie używam antywirusa od X lat, bo sam wiem lepiej co jest co".

Chociaż to wygląda trochę na proof-of-concept, jeden z plików nazywa się virus2.dll XD
  • Odpowiedz