Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemka, mam drobny problem z drukiem 3D na Ender V2. Drukowałem przy pomocy PrusaSlic3ra z ustawieniamk General PLA. Mój filament to czarny Plast-Splaw PLA. Temperatura dyszy 210 stopni, stół 65 stopni.
Ogólnie wydrukowany plastik odkleja się trochę od stołu (do adhezji stosowałem troche kleju w sztywcie GlueStick (żółto czerwony sztyft). Na końcówkach drukowanego elementu zauważam też poszarpamy materiał, dzieje się tak pewnie przy retrakcji (miejsca, gdzie są skoki filamentu w inne miejsce?).
I jestem też otwarty na rady - druk zacząłem dopiero kilka dni temu :)

Link do zdjęć: https://drive.google.com/folderview?id=19U5K8T_Vci3ecLuXDhzK8tLLMGnHP-F_

@Ydrk
#ender3 #ender #druk3d #plastspaw #filament #filamenty #pla
MisiekD - Siemka, mam drobny problem z drukiem 3D na Ender V2. Drukowałem przy pomocy...

źródło: comment_1619977101r6PUA46HMvDllOczh9qAUF.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@7uras: ja nie mam pojęcia, ustawienia domyślne General PLA.
I drobna poprawka: zamiast 65° miało być 60° - przy tej temp. zaczął się odklejać
  • Odpowiedz
@MisiekD: Spróbuj porządnie odtłuścić stół, najlepiej izopropanolem, a poza tym w miejscach, gdzie drukarka szybko zmienia kierunek ruchu (szpiczaste rogi, albo miejsca takie jak u ciebie) możesz w slicerze dodać prostokąt na wysokość jednej warstwy, taki miejscowy brim ;)
A najlepiej to zastosować jakieś psikadło do poprawy adhezji, ja osobiście używam NeedIT, ale dużo osób poleca też Hegrona - lakier do włosów z Rossmanna :D
  • Odpowiedz
@MisiekD: Nie używaj na tym stole 99% IPA, bo zajedziesz stół, musi być rozwodniony, btw. polecam płyn do mycia szyb bez alkoholu;
Dwa temperatura stołu za duża, zacznij od 55 stopni;
Trzy dla tego producenta odpal chłodzenie już na starcie na 100%, w moim przypadku to pomogło.

Btw. model jest trochę felerny i mozliwe że bez rafu się nie obędzie.
  • Odpowiedz
@Banri: coś musi być na rzeczy z tym IPA mordko :/
Zmieniłem temperaturę stołu do 57 stopni, ale też spróbowałem wydrukować w miejscu stołu, gdzie nie wycierałem jeszcze IPA (wcześniej mocno IPA ścierałem, pozostawiałem, aż wyparuję). Ogólnie widzę technikę, że myję stół płynem do naczyń - idealnie schodzą resztki kleju w sztywcie, a potem przed rozpoczęciem druku delikatnie smaruję dokładnie miejsce wydruku na stole GlueStickiem - klei rewelacyjnie. Włączyłem teraz drukowanie
  • Odpowiedz