Wpis z mikrobloga

Laptop do 5000zł. Szukam następcy mojego Lenovo Y700. Poniżej jakiej grafiki nie warto schodzić? Jak wypadają w tej cenie Ryzeny?

dysk - bez znaczenia, bo mam swoje dwa, więc będą przekładane.
ram - minimum 16GB, najlepiej 32.
matryca 15/17 bez znaczenia.

Co ciekawego można dostać w tej kwocie?

#komputery #pcmasterrace #gry #laptopy #elektronika
  • 29
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zielony34: Dobrze byłoby wziąć rtx 2060 115w. Ewentualnie rtx 3060, tylko ceny będą ponad 5 tys zł, ale jeśli będzie najsłabsza wersja 75w to się to wiele różnić od 2060 115w nie będzie.
  • Odpowiedz
@Tippler: myślę, że będę celował właśnie w 2060 + i7 10750H\Ryzen 7 4800H. Jak wyjdzie 5500 to jeszcze jestem w stanie tyle budżet naciągnąć, najwyżej zapoluje na jakieś raty 0%.
  • Odpowiedz
@Zielony34: Ryzen 5 bym powiedział że jest na tym samym poziomie, minimalnie wolniejszy. Pytanie czy potrzebna jest ci moc topowych procków czy bierzesz aby był wyższy numerek. Czy RTX 2060 czy 1660 będą głównym bottleneckiem.
  • Odpowiedz
@Zielony34: O ile wiem nawet mobilne Ryzeny da się trochę podkręcić. Taktowanie ok ale nie dokleisz sobie fizycznych rdzeni ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gry będą tylko bardziej iść w wielowątkowość przez kolejne lata. I jak mówiłem, najwięcej FPS ucinają ci te przeciętne GPU. Z rok temu miałbyś np RTX 2070 w tej cenie.
  • Odpowiedz