Wpis z mikrobloga

@Drakii: tak generalnie, to na pierwszych trzech obrazkach obie strony się na coś zgadzają, chociaż bez żadnych konsekwencji mogą się nie zgodzić. Na czwartym obrazku takiego wyboru nie masz. Ale niestety, tylko 5% społeczeństwa to zrozumie, ty się widocznie nie załapałeś :-)
  • Odpowiedz
@pat1ryk

Nie może jeśli jest demokratyczne


no tak bo demokratyczne rządy nigdy nie doprowadzały do kryzysów gospodarczych. Przesledz sobie demokratyczne rządy Argentyny które doprowadziły ten kraj z jednego z najbogatszych krajów na świecie do przeciętniaka w Ameryce Płn. Takich przykładów jest pełno.
  • Odpowiedz
No nie mam wyboru tak jak nie ma wyboru osoba zgwałcona obrabowana albo zniewolona.


@Drakii: ale na wcześniejszych obrazkach nie ma osób zgwałconych, obrabowanych albo zniewolonych, nieprawdaż? No i teraz porównujesz podatki do tych przestępstw? Z twoim intelektem musisz być z lewicy, zgadłem?
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: No nie ma dlatego że pokazują one consent. W przypadku podatków obopólnej zgody nie ma dlatego też nie można takiego obrazka pokazać. Podstawą tego mema jest właśnie pokazanie tej różnicy ale ty chyba tego nie łapiesz.
  • Odpowiedz
no tak bo demokratyczne rządy nigdy nie doprowadzały do kryzysów gospodarczych.


A co to ma do rzeczy? Kryzysy w kapitaliźmie są cykliczne, to nie jest nic nowego.

Przesledz sobie demokratyczne rządy Argentyny które doprowadziły ten kraj z jednego z najbogatszych krajów na świecie


Widzę
  • Odpowiedz
@pat1ryk widzę że nie ma sensu dyskutować z szurem który gada brednie niepoparte faktami. Argentyna przez pierwsze 50 lat XX wieku była ~10 gospodarka pod względem gdp per capita. Więc owszem była bogatsza od Polski. Cykl bankructw Argentyny zaczął się nie od lat 70 a od 50 gdy władze przejęli populiści na czele z Peronem. Więc doucz się zanim zaczniesz dyskutować następnym razem.
tallman - @pat1ryk widzę że nie ma sensu dyskutować z szurem który gada brednie niepo...

źródło: comment_1619902833evRIp8RJZZoEVgUJ9DxHey.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pat1ryk: jakie nie potrzebuje, od kiedy to można dyskutować z państwem jakich usług się potrzebuje, a jakich nie? Plac i nie marudź
  • Odpowiedz
@kidi1:

Ziemia jest płaska


Najzabawniejsze jest, że jak kuc coś takiego napisze to nie wiadomo czy ironizuje, czy naprawdę tak uważa xD
  • Odpowiedz
Cykl bankructw Argentyny zaczął się nie od lat 70 a od 50 gdy władze przejęli populiści na czele z Peronem.


No dobra, rzeczywiście, co nie zmienia faktu, że kompletnie zmieniasz temat.
Argentyna to był kraj gdzie co parę lat zmieniała się władza ze skrajności w skrajność, w dodatku rządziła tam juta wojskowa, a ty piszesz o niej w kontekście demokracji xD
Też bym cię mógł nazwać teraz szurem, ale dobra, ja też napisałem głupotę tak w sumie.

A
  • Odpowiedz
@Drakii:

What makes taxation not theft?

Też consent. Zgadasz się mieszkać w tym kraju i korzystać z publicznych rzeczy, to dokładasz się do nich jak wszyscy.
Policja, Straż Pożarna, Służba Zdrowia, publiczne drogi, autostrady, urzędy, Poczta, Wojsko, utrzymanie czystości miast, itd itp. Jak chcesz nie płacić podatków to musiałbyś zrezygnować z wszystkich tych rzeczy.
  • Odpowiedz
@GFOzon: A w którym pomięcie ja się zgodziłem? Nikt ze mną nie podpisywał umowy na te usługi. Jak firma telekomunikacyjna chce wymagać ode mnie płacenia abonamentu to wcześniej musi podpisać ze mną umowę.
  • Odpowiedz
@GFOzon: To tak nie działa samo mieszkanie gdzieś nie sprawia że masz wobec kogokolwiek jakiekolwiek zobowiązania jeżeli mieszkam na moim terenie to dlaczego niby państwo sobie z tego tytułu rości cokolwiek?
  • Odpowiedz