Wpis z mikrobloga

@pat1ryk na infrastrukturę nie potrzeba aż prawie połowy dochodów wszystkich obywateli. Ludzie są przeciwnikami podatków przede wszystkim dlatego że widzą jak te pieniądze są w dużej części marnotrawione przez rząd. Ja nie chcę wyjeżdżać ale też nie chce mieć tak dużych podatków a jako że jestem wolnym człowiekiem jak to mówisz to wolę dążyć do tego żeby podatki zostały zmniejszone.
  • Odpowiedz
@Drakii: W Somalii nie ma w ogóle państwa, bo jest anarchia, obowiązuje jedynie prawo szariatu, więc wszystko zgodnie z programem konfederacji, zarówno gospodarczo jak i światopoglądowo.
  • Odpowiedz
@imajoke olso twoja argumentacje można porównać do sytuacji w której bandzior rzada haraczu od właściciela knajpy za "ochronę" i tłumaczy mu że jest wolnym człowiekiem bo jeśli mu się nie podoba to może przenieść knajpę do innego kraju.
  • Odpowiedz
na infrastrukturę nie potrzeba aż prawie połowy dochodów wszystkich obywateli.


Jak widać potrzeba, infrastruktura to nie tylko drogi, ale też służba zdrowia, system emerytalny, edukacja, energetyka wodociągi itp. Co do marnowania pieniędzy, to marnotrawstwo jest i tak dużo mniejsze, niż gdyby te systemy myły prywatne i konkurowały ze sobą. Np program 500 plus ma koszty administracyjne na poziomie 0,5%, czyli 99,5% środków trafia do odbiorcy, dla porównania najlepiej działająca fundacja w Polsce
  • Odpowiedz
@pat1ryk skoro państwo tak dobrze wydaje pieniądze to może znacjonalizujmy wszystkie firmy i pozwólmy mu decydować o tym co dla nas dobre? Oh wait tego już próbowaliśmy...
  • Odpowiedz
skoro państwo tak dobrze wydaje pieniądze to może znacjonalizujmy wszystkie firmy i pozwólmy mu decydować o tym co dla nas dobre?


Kolejny raz udowadniasz że jesteś ignorantem. Równie dobrze można zapytać: skoro mechanik tak dobrze naprawia auta, to niech naprawi Muskowi ten jego statek kosmiczny, albo ciotce Krysi konkuter xD
To że państwo działa w niektóych obszarach lepiej niż prywatne firmy wynika z efektu skali i braku konkurencji. Np jakbyś chciał sprywatyzować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pat1ryk: słuchaj masz rację, skoro korzystam z infrastruktury to powinienem płacić podatki. Więc pójdźmy za ciosem. Dasz mi 1000zl miesięcznie, a ja w zamian wyprasuje ci jedną koszulę. Co ty na to? Właściwie nie wiem po co cię pytam, jeśli ci się nie podoba ten układ wyjedź do innego kraju
  • Odpowiedz
Co ty na to? Właściwie nie wiem po co cię pytam, jeśli ci się nie podoba ten układ wyjedź do innego kraju


A ja na to nie potrzebuje i sam se wyjedź do innego kraju, tylko pamiętaj nie przez państwowe drogi, bo w końcu nie lubisz podatków i pastwa.
@Dakkar:
  • Odpowiedz
@pat1ryk: Który nie ma administracji i rządu? Na czele każdego z tych państw jest jakaś grupa która kontroluje region za pomocą podległych sobie organów. Wypełnia to w pełni definicje państwa.
  • Odpowiedz
@pat1ryk

Np jakbyś chciał sprywatyzować wodociągi, to firma która je kupi będzie mieć monopol i może podnieść ceny 5 razy, a ludzie i tak będą musieli płacić, bo nikt nie dostanie zgody na przekopanie całego miasta w celu położenia konkurencyjnych wodociągów.


No przecież każdy jest wolnym człowiekiem. Zgodnie z twoja logika ludzie będą mogli wyjechać do innego miasta gdzie woda będzie tania i prywaciarz zbankrutuje xD ale słusznie zauważasz że monopole
  • Odpowiedz
@tallman: Różnica między państwem a prywaciarzem jest taka, że władze państwa wybiera społeczeństwo. Kolejny raz porównujesz jedno i drugie jak komuniści, którzy by chcieli żeby to robotnicy rządzili zakładami pracy xD

państwo które może podwyższać podatki na własne widzimisię


Nie może jeśli jest demokratyczne, bo ludzie decydują kto rządzi i od nich zależy wysokość podatków oraz jakie rzeczy będą z nich finansowane.
  • Odpowiedz
skoro państwo tak dobrze wydaje pieniądze to może znacjonalizujmy wszystkie firmy i pozwólmy mu decydować o tym co dla nas dobre? Oh wait tego już próbowaliśmy...


@tallman: skoro państwo tak źle wydaje pieniądze to może sprywatyzujmy drogi, policję, armię, sądy?
  • Odpowiedz
Somalii, kapitalistycznego raju bez podatków. Tylko się nie pomyl i nie jedź na Zachód, gdzie podatki są 30-50% wyższe niż w Polsce.


@pat1ryk: ze co niby,,, to ze mnie ktos okrada to norma i nie moge nazwac zlodzieja zlodziejem?
  • Odpowiedz