Wpis z mikrobloga

Witam, dzisiaj wróciłem z Niemiec i zauważyłem że na moim słupie nie dali zapasu światłowodu 50m dalej tak, tylko idzie pojedynczy kabel. Mam takie pytanie jak oni teraz mnie podłączą? Czy poprostu mnie omineli? #swiatlowod #nexera
  • 29
  • Odpowiedz
@kiler0: może twojego adresu nie ma na liście kwalifikujących się. przyczyn wiele moze byc. np. czy dom istniał - miał odbiór i numer adresowy przed wydaniem przez gminę listy adresowej do biura projektowego?
  • Odpowiedz
@kopyrta: Hmm, podpisałem umowę z operatorem i niby w maju miało być podłączenie, ale to nexera przygotowuje infrastrukturę a nie operator, i dlatego zdziwił mnie ten brak zapasu.Tak rodzice mieszkają
  • Odpowiedz
@kopyrta: Ojciec mi właśnie powiedział że jak ciągnęli kabel to pracownik powiedział że jak coś to następna brygada przeżuci kabel. Poczekam jak się rozwinie sytuacja.
  • Odpowiedz
@kiler0: dociągną kiedy będą chcieli nie ma na to reguły. U mnie kładli światłowód na ulicy, główna linie, zapytałem monterów kiedy będą podłączali do domów, powiedzieli że w przeciągu 2-3 miesięcy będą dzwonić handlowcy i podpisywać umowy. Mój adres jest w POPC więc ok. To było w czerwcu 2020 i mój adres jeszcze nie jest oficjalnie dostępnym. Podłączyli jakieś 8 domów na chybił trafił z ulicy gdzie jest 50 numerów
  • Odpowiedz
@Niles: To wszystko to jest jeden wielki burdel. U mnie wieszali, kopali na jesien zeszlego roku, na poczatku 2021 kopali juz kable do domow, dopiero w kwietniu chodzil handlowiec, niby mozna sie zapisac na instalacje na czerwiec jednak nie mam jeszcze potwierdzenia.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: jeśli twój adres jest w POPC albo podobnym programie to Orange musi pozwolić dzierżawić linie innym firmom. T-Mobile już montuje na tej infrastrukturze przyłącza więc zadzwoń do nich i pogadaj jaka jest sytuacja, jeśli masz możliwość podłączenia (twój adres ma możliwość przyłączenia światłowodu gdy szukasz na stronie Orange lub T-mobile) to będziesz miał światłowód jeszcze przed weekendem. T-Mobile nie #!$%@? się w tańcu i robią od ręki, do tego
  • Odpowiedz
@Niles: Wiem, sprawdzalem adresy Nexery u znajomych i bylo u nich sporo handlowcow, u mnie tylko UPC. W salonie T-Mobile tez mowili o dostepnosci na czerwiec. Za to Orange na stronie i czacie z konsultantem pokazuje brak dostepnosci i brak planow za kilka miesiecy. UPC ma najtansza oferte, T-Mobile porownywalna tylko jesli masz lub przenosisz numer. Nexera i Orange osobno robia POPC, oni maja swoje tereny, Orange korzysta z sieci
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: aż takich szczegółów nie znam, tak czy inaczej mam światłowód przez TM na infrastrukturze Orange i jest święty spokój. Orange nie raczyło nawet techników wysłać żeby sprawdzili. Swoją drogą na ulicy wygląda to tak że wszystkie budynki dookoła mojego mają oficjalnie światłowód, budynek do którego mam 3 lub 4 metry ma oficjalnie światłowód, ale u mnie nie ma (koniec końców światłowód idzie do mnie z tego samego słupa z
  • Odpowiedz
@Niles: Orange to kolos, jacys podwykonawcy, rozne wydzialy i tak dalej. Zobacz ile budowanych jest swiatlowod przez inne firmy w ramach POPC, tutaj Orange wchodzi na obca infrastrukture i maja niewiele do gadania. Tylko, ze to Orange sprzedaje i detal i operatorom ktorzy prowadza takie projekty wiec tak czy inaczej zarabia.
  • Odpowiedz
@Niles: Ta obca infrastruktura i tak pozwala Orange zarabiac, oni udostepniaja slupy, pewnie lacze do OLTow i tak dalej. Nie chce bronic Orange zwlaszcza, ze #!$%@? odmawiaja mi podlaczenia Neostrady, jednak z projektami POPC kazda firma sie opoznia czy ma problemy, nie tylko oni.
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: ja rozumie, jeszcze jakby to było normalne spóźnianie się to jakoś bym zrozumiał, spojrzałbym na mapę i zobaczył że idą ulicami raz przy raz tylko że z opóźnieniem to spoko, ale geniusze zrobili dwie całe ulice które są równoległe do mojej (mamy tutaj taki trochę "amerykański grid"), na mojej zrobili 8 numerów z 50 i montują dalej ale nie u nas. W razie czego jakbyś chciał podejrzeć to tutaj
  • Odpowiedz