Wpis z mikrobloga

Świat oszalał, a media robią z ludzi debili, to już pewne xD w Indiach jest około 36raxy więcej ludzi niż w Polsce. Jeżeli w Indiach jednego dnia zaraziło się 400tys osób (duża liczba, trzeba się bać co nie? xD) to tak jakby w Polsce zaraziło sie 11tys osob xD przypominam że jeszcze ostatnio było u nas około 20k a bywało powyżej 30.
No ale 400.000 robi duże wrażenie, pamiętajcie, wariant indyjski to śmiertelne zagrożenie xD
Coraz mniej się dziwię szurom, media tak obrzydliwe podkręcają emocje że głowa mała.
Na wykopie na głównej też się znalazły newsy o fatalnej sytuacji w indiach xD
#indie #koronawirus
  • 154
  • Odpowiedz
@abcde: nie wiem czy było, ale w temacie Indii, to oni systemowo zaniżają faktyczną liczbę dobowych zgonów z powodu COVID, podrzucam pierwszy z brzegu artykuł.

www.bbc.com/news/world-asia-india-54985981.amp

Kto w Indiach był ten wie, że tam nie trzeba COVIDu, żeby wybić znaczną część populacji.
  • Odpowiedz
Kto w Indiach był ten wie, że tam nie trzeba COVIDu, żeby wybić znaczną część populacji.


@rayghod: byłem i jakoś trupów na ulicach nie widziałem. A kawałek Indii zwiedziłem z plecakiem.
  • Odpowiedz
@bukimi nie wiem o co ci chodzi. Wyciales kawałek i próbujesz się czepiać. Napisałam jasno, że u nas sytuacja też była beznadziejna. Aktualnie jak masz wyrostek do wycięcia to nie umrzesz. Zabiegi planowane są odwoływane, ale nie wszystkie.

Zabawne, że na służbę zdrowia narzekają tutaj najbardziej ci co nie chorują. Ja ciągle biegam po szpitalach od września i sytuacja jest podoba do tego co przed covidem, jedynie nie da się nigdzie
  • Odpowiedz
@abcde: polaki to dziwne stworzenia xD potrafią liczyć tylko w przedziałach, 0-10 000, potem to tylko zapętlenie

50 tys.? No to pięć dziesiatek, to duzo

300 tys.? No #!$%@? tubjiz trudniej, bo trzysta * 10 tys., to juz trzeba na Passaty przeliczać


A dalej to juz tylko gorzej. Co niektórych ogarnia ile to jest milion, ale klasycznie - jezeli na służbę zdrowia dadzą np. 3 miliony, a na TVP 2 miliardy to chyba dobrze, bo na sluzbe zdrowia poszlo wiecej, bo
  • Odpowiedz
  • 4
@slepauliczka Ziom, ludzie Ci tu piszą, że rząd ma nadprzyrodzone moce i potrafi zdalnie sterować wirusem, a Ty się wysilasz na omawianie jakiś dowodów i faktów? XD
  • Odpowiedz
@slepauliczka: z tego co rozumiem pod respiratoratorem u każdego wywołują śpiączke farmakologiczną. Na zachodzie zmienili procedury i podobno znacznie poprawili przeżywalność, ale u nas to chyba wina braku anestezjologów.
  • Odpowiedz