Wpis z mikrobloga

#!$%@?, Mirki.

Jadę #pkp z dziewczyną, ludzi dużo, a że pogoda ładna, to dziewczyny w luźniejszych strojach chodzą. Siedzę na czwórce i na przeciwko mnie, w przejściu, stoi dziadek. Około 60lat może. Jedziemy sobie tak i w pewnym momencie, Pan Dziadek wyciąga telefon i zaczyna robić zdjęcia dziewczynie za mną (miała spódniczkę czarną) i dyskretnie przesuwa obiektyw na dziewczynę, która siedzi na czwórce, ale obok (w szortach). Byłem pewien, że robi zdjęcia/film, więc tyrpnąłem moją dziewczynę (siedziała naprzeciw mnie i mogła zobaczyć ekran jego telefonu) i skumała o co chodzi. Widząc jej minę byłem już pewny na 100% i spytałem zwyczajnie:
- co Pan robi?
- słucham?
- no co Pan robi?
- (schował telefon) ale o co chodzi
(moja dziewczyna) - no niech Pan nie robi jaj
I zwróciła się do tej dziewczyny, że ten Pan ją nagrywa czy zdjęcia robi i czy coś chce zrobić z tym, bo jak tak, to jej chętnie pomoże. Dziewczyna widać, że zpeszona, powiedziała, że jeśli to Pana kręci to proszę bardzo. (a co miała innego powiedzieć XD) i wysiadła. Gość mówił, że nie nie, że nic nie robi a potem, jak powiedziałem, że widziałem przecież, to mówił, że robi zdjęcia pociągu (XD!) w końcu schował telefon i poszedł, bo wszyscy go zjadali wzrokiem.

W sumie nie wiedziałem jak się zachować, ta dziewczyna z drugą już wyszły, a zgłoszenie do konduktora musiałoby wyjść z ust tej dziewczyny, tak to słowo przeciwko słowu.

Czy ktoś miał z was taką sytuację? Co w sumie w takiej sytuacji można zrobić?

Uważajcie na siebie, szczególnie #rozowepaski na zboczuchów w miejscach publicznych ¯_(ツ)_/¯

#pkp #ostrzezenie
  • 13
@pinkfloyd12 tragedia może nie, ale wydaje mi się, że poinformowanie osoby fotografowanej było na miejscu. Nigdzie nie powiedziałem, że ją skrzywdził. Miło jej na pewno nie było.
I nie mierz wszystkich swoją miarą ( )
@ovskyy5: Następnym razem nie zapomnij poinformować Pani, że jakiś podczłowiek był na tyle bezczelny, że na nią spojrzał. Najlepiej miej pod ręką aparat i rób zdjęcia każdemu kto spojrzy na Kobiete, żeby miec dowód na policję.
@pinkfloyd12: następnym razem znów poinformuję kogoś, kto jest fotografowany, że jest fotografowany jeśli o tym nie wie. Patrzeć każdy może, nie wiem czemu wyciągasz to jako jakiś argument ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@pinkfloyd12 chyba musisz poćwiczyć wyciąganie wniosków ( ͡º ͜ʖ͡º). Pewnie, prawnie od fotografowania kogokolwiek i czegokolwiek da się wywinąć w jakiś sposób, więc nie rozumiem twojego oburzenia, że postanowiłem powiedzieć Pani, że jest fotografowana ¯_(ツ)_/¯. Mógł dziad dalej ją kręcić, ale chyba nie jest tak obeznany w prawie jak ty... chyba, że bardziej chodzi o kwestie etyczne, ale co ja tam wiem.
wywinąć w jakiś sposób


@ovskyy5: Nie trzeba sie wywijać, bo to jest zupełnie legalne. Chociaż w lewicowym reżimie już niedługo. Za parę lat z całą pewnością robienie zdjęć kobietom będzie karalne. Potem być może nawet spojrzenie będzie karalne.
Już dziś feminazistki "zalecają", żeby mężczyźni przechodzili na drugą stronę ulicy widząc kobietę i unikali patrzenia w jej kierunku.
@pinkfloyd12 ale fikołek XD. Trzeba mieć niesamowity talent, żeby sprowadzić sytuację, która dla większości będzie wątpliwą etycznie niezależnie czy z prawej czy lewej do feminazistek i "lewicowego reżimu" xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
wywinąć w jakiś sposób


@ovskyy5: Nie trzeba sie wywijać, bo to jest zupełnie legalne. Chociaż w lewicowym reżimie już niedługo. Za parę lat z całą pewnością robienie zdjęć kobietom będzie karalne. Potem być może nawet spojrzenie będzie karalne.

Już dziś feminazistki "zalecają", żeby mężczyźni przechodzili na drugą stronę ulicy widząc kobietę i unikali patrzenia w jej kierunku.

@pinkfloyd12: Jesteś #!$%@?ęty ale przegrywy tak mają, pozdrawiam serdecznie