Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
1. Volven Superlight II (parametry na screenie). Czy do 300zł znajdę coś o podobnych lub lepszych parametrach, ale w mniejszych gabarytach po spakowaniu? Taki Volven Superlight I zajmuje o wiele mniej miejsca od II, ale temperatura różni się o 2°C:

komfort: 10°C
limit: 6°C
ekstremum: -8°C

Te dwa stopnie robią aż tak dużą różnicę w okresie maj-wrzesień?

2. Czy taki zestaw bielizny Brubeck będzie spoko do spania i nie zmarznę w tym, gdy temperatura spadnie poniżej temperatury komfortu danego śpiwora?

#bushcraft #namiot #biwakowanie #hamak
cezeterson - 1. Volven Superlight II (parametry na screenie). Czy do 300zł znajdę coś...

źródło: comment_1619777093qKOuZaonRdQF4Rq96AmOC3.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@FunkyZeit: można powiedzieć, że nie mam śpiwora, bo ten który posiadam ( 15°C z Decathlonu) poprzedniego lata sprawił mi ból, gdy podczas spania nad jeziorem temperatura w nocy spadła do około 5°C ( ͡° ʖ̯ ͡°)

A te ekstremalne temperatury mnie nie interesują, chcę tylko coś na okres ciepła wiosna-ciepla, wczesna jesień. Najważniejsze są gabaryty, bo bikepacking w planach, a miejsca nie
  • Odpowiedz
@cezeterson: Przykro mi to pisać, ale #dozbieraj
Mniejszy gabarytowo i znacznie sensowniejszy będzie Volven Polaris, musiałbyś dołożyć ok 100-150zł.
Ewentualnie Trek 900 z Decathlona.
Śpiwór i izolacja od gleby to turboistotne rzeczy, przyoszczędzisz, zmarzniesz w nocy i będziesz niewyspany, zmęczony i pochorowany na wycieczce.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cezeterson: odgrzewam. Mam Polarisa używam i jest w pyte. Do bikepackingu jak znalazł, bo kompresuje się do przyjemnych wymiarów. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że w wilgotnych warunkach może nie dawać takiego komfortu jak syntetyk. Sam tego ostatnio doświadczyłem na nocce nad rzeką. Padało całe popołudnie i całą noc. Wilgoć osiadła na śpiworze (spałem pod tarpem ustawionym w namiot z otwartym jednym bokiem) i było rześko.
  • Odpowiedz
  • 0
@mystichussar Kupiłem ten śpiwór, ale jeszcze nie miałem okazji użyć, trochę się pogmatwały sprawy. Korzystasz z dodatkowej bielizny termicznej?
Dzięki za opinię, przyda się pewnie komuś, kto sam wygoogla kiedyś ten wpis :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cezeterson: Miałem okazję testować jedynie teraz, na wiosnę. Spałem w jakichś podstawowych ciuchach termo z Decathlonu. Nic więcej. Jak było zimniej to wkładałem na siebie kurtkę puchową też z Deca. Było Ok
  • Odpowiedz