Wpis z mikrobloga

Ostatni raz już o tym pisze, bo aż się na to patrzeć nie chce, ale od innej strony, głównie do #antykapitalizm .

Największą zbrodnią i najbardziej przykrą rzeczą w tym całej inbie z #lewica jest to, że ta decyzja została podjęta właściwie siłowo przez bardzo wąską grupę liderów, po czym ci liderzy zbudowali sobie oblężoną twierdzę, i zaczęli obrzygiwać wszystkich innych na około, mających serce po lewej stronie od libków i agentów peło i bóg wie jeszcze kogo. Taką huwejbińską postawę rodem z najlepszych czasów stalinizmu (no soreczka, ale naprawdę widzę tutaj poszukiwanie trockistowskich agentów) wytknąłem nawet TUTAJ

Z przykrością muszę stwierdzić, że również taką postawę przyjęła znaczną cześć lewaków na wypoku.

Lada chwila pierwszy maja.

Jak wyobrażacie sobie udział obrzyganych w marszach pierwszomajowych, kiedy lider #lewica twierdzi, że jestem c**ą a Ikonowicz pewnie mnie też chce zrzucać ze zdrowego ciała lewicy jak pchłę ?

@Gaku745 pisałeś, że parlamentarna lewica to nie antykapitalizm. Tymczasem twierdzę, że senator Polskiej Partii Socjalistycznej to jak najbardziej antykapitalizm. Okazuje się, że on również nie miał zielonego pojęcia o tych rozmowach.

W 2014/15 roku jak wielu ludzi lewicy czułem się zawiedziony Palikotem. Ale to nie była nawet 1/10 tego jak czuję się zawiedziony i obrzygany przez lewicę teraz.

Zostawiam was z komciem Bogdana Sochy z fejsika którego życiorys możecie odnaleźć TUTAJ a w skrócie warto powiedzieć, że był to z wieloletni działacz PPS i Samoobrony, więc na pewno nie libek, na którego też znalazły się rzygi ze strony huwejbinów Rzukoskiej.

27 kwietnia 2021 roku skończyła się w Polsce lewica.

#gorzkiezale #lewica #socdem #neuropa
Kjedne - Ostatni raz już o tym pisze, bo aż się na to patrzeć nie chce, ale od innej ...

źródło: comment_1619745887JFFu3G9FP4C4LOUXWEjZd5.jpg

Pobierz
  • 18
@Kjedne: A co, Ikonowicz też jest za przegłosowaniem Funduszu Odbudowy?

Jeśli dobrze rozumiem anty-funduszową narrację, to mówicie mniej więcej, że najsensowniejszym ruchem byłoby grillowanie kaczki te parę miesięcy żeby wywalczyć np dołączenie do prokuratury europejskiej, wybór niezależnego RPO itp - albo upadek rządu nawet. I że libkom nie chodzi o odrzucenie funduszu tylko o przyjęcie go na własnych wywalczonych z PiSem warunkach. A nie przyklepanie w 5 minut w zamian za
O i jeszcze takie post scriptum, bo mi przyszło do głowy:

27 kwietnia 2021 roku skończyła się w Polsce lewica.


@Kjedne: No i bardzo dobrze niech wreszcie zdycha, bo już wystarczy tej obecnej socjaldemokratycznej dziecinady i wiosno-sldkowej żenady. Może po niej przyjdzie lewica bardziej radykalna i antykapitalistyczna i zaangażowana, a nie taka co myśli sobie że przyjdzie dobry pan Zandberg i łaskawie da pieniążki i wtedy jakimś cudem będzie "socjalizm" xD
@Gaku745: Bardzo trafna analiza. Od siebie dodam że jest to problem nie tylko polskiej lewicy.

Posłuże się przykładem z własnego podwórka.

Żeby odebrać władzę Torysom w 1997 Labourzyści poszli w strone liberalizmu i stopniowo odcieli się od swojej bazy wyborców budując obraz kawiorowej fajno-lewicy nastawionej na młodych wykształconych z wielkich miast (brzmi znajomo?). Przez 10 lat Tony i jego New Labour mieli w dupie klase pracującą zajmując się imigrantami, równouprawnieniem czy
@BrakPomysluNaNick: a czy Fidel Castro poparłby pienionszki dla reżimu Batisty tylko dlatego że " to pieniądze dla Kuby" ? Chyba że on też jest libkiem.

@Gaku745: co do antyfunduszowej narracji:

Ja akurat mam wątpliwości co do tego funduszu z punktu widzenia lewicowego eurosceptycyzmu. UE jest organizacją neoliberalna a ten Fundusz uzależnia ją jeszcze silniej od swiatowej finansjery i banksterki. Sam ten fakt powoduje że skupienie całej zwlaszza razemistycznej lewicy na
@Kjedne: Wiesz chciałbym cię poklepać po plecach i powiedzieć że tak to już jest w polityce, nigdy nie będzie dobrej lewicowej partii, która przetrwa burżuazyjny elektoralizm bez zdradzenia swoich ideałów i swojego elektoratu, naprawdę. Wiem że cię to dotknęło i nawet to rozumiem, nie odbieraj tego co napisałem jako atak jakbyś był zwykłym libkiem, po prostu ta rzeczywistość jest brutalna i bezlitosna i no trzeba to niestety wiedzieć i jeśli grasz
@Kjedne: Nie mieli bo np w 92 kiedy wygrali Torysi a premierem został John Major Labourzyści dostali największą liczbę głosów w swojej historii (ale zadziałał brytyjski system wyborczy).

Co do Corbyna to za mało i za późno. SNP okopał się w Szkocji. Poglądy klasy robotniczej skręciły mocno w prawo a Labourzyści dalej są mocno podzieleni na Libków i Socjalistów. Stanie w rozkroku doskonale pokazała postawa Corbyna wobaec referendum Brexitowego.
@Towarzysz_Moskvin: Analogicznie można opisać upadek SPD w Niemczech. Wystawili oryginalny elektorat na rzecz właśnie młodych wykształconych z wielkich miast.
Przez długi czas starali się adresować swoją ofertę do jak najszerszego grona wyborców, od hardych związkowców do libków z dużych miast, przez co stali się partią wszystkiego i niczego, uprawiającą politykę lania wody. Elektorat robotniczy pomału się wykruszał, czując się pozbawionym samemu sobie, wręcz opusczonym, liberalny natomiast uciekał do Zielonych, którzy byli
@Towarzysz_Moskvin: po namyśle mogę się zgodzić, bo w sumie widać, a contrario gdzie lewica nie poszła trzecią drogą i w jakiej jest kondycji w takich krajach jak Hiszpania, Portugalia, Grecja (co prawda tam SYRIZA ale PASOK też sie jednak trzyma) czy w całej Ameryce Łacińskiej i to mnie bardziej przekonuje niż stan lewicy w UK.

@pciem