Wpis z mikrobloga

Witajcie Mircy mechanicy! Z tej strony znów janusz samochodowy, ostatnio pomogliście mi podjąć decyzję z naprawą szyby i 80zł u gościa co sie zajmuje szybami, a ja jestem zadowolony, wiec dziekuję Wam.

Teraz pytanie, opłaca się szukać po stacjach demontażu błotników przednich do tego forda (czy tam olx, gdziekolwiek) i robić czy lewarek nawet nie podniesie tego auta? xD Ogólnie matka chciałaby tym złomem jeszcze pojeździć 2-3 lata do emerytury, a mnie oczy bolą jak widze tą rdze, Ford focus 2003 rocznik

WIĘCEJ FOTEK W KOMENTARZACH:

#motoryzacja
#mechanikasamochodowa
#samochody
Pobierz
źródło: comment_1619701834LwKJ5idazY9u6QP9HhBlmN.jpg
  • 14
@Bartek5435: Od spodu to nieźle wygląda, rdza wyszła powierzchniowo do ogarnięcia ale czy się to opłaca to druga kwestia..
Jak ma być tanio na 2 lata to błotniki bym wymienił bo to samemu spokojnie się ogarnie, a progi i te drzwi wyczyścił z nalotu, dał jakiś neutralizator rdzy, epoksyd, zakitować, pomalować sprayem pod kolor i na 2 lata styknie. Potem prosta droga na złom.
@Bartek5435: Z wierzchu jest zjedzone, ale konstrukcyjnie może będzie git - dopóki nie sprawdzisz, to się nie dowiesz. To, co ma dziurę, to jest poszycie progu, a nie próg sam w sobie - blacha "wykończeniowa", a nie element konstrukcyjny. Tak, czy siak oddałbym to do porządnego sprawdzenia, bo może być dobrze, a może być tragedia. Jak nie obchodzi Cie bezpieczeństwo na drodze, to niech jeździ tak ile da radę, a jak
@Bartek5435: ja bym kupił zamiennik błotnika, oryginały pewnie taki sam szmelc. Progi jak dasz jakiemuś fachurze to skasuje 100-150zł za wspawanie jednej sztuki, sama reperaturka progu 70-130zł, nakoniec kupujesz epoksyd, puszkę baranka i wosk do profili i zamkniesz się w 600zł za progi