Wpis z mikrobloga

Jeszcze wyciskając ostatnie resztki z wiadomego tematu.

Nic mnie tak nie bawi jak ten skowyt w kierunku Zandberga, że w 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych i miał #!$%@? czelność dobrze zaprezentować się na debacie xD

To oczywiście dlatego PiS przejęło władzę, a nie przez 8 lat polityki ciepłej wody w kranie w wykonaniu PO i totalnego nieudacznictwa, kiedy Tusk zostawił tę żenującą bandę samą sobie. Na czele z Komorowskim, który miał tak #!$%@?ą kampanię wyborczą - po 5 latach festiwalu totalnej bezpłciowości i okazywania charyzmy wójta alkoholika - że ludzie uwierzyli na ładne oczy jakiemuś no name'owi z PiSu i wysłali go do pałacu, bo chociaż nie czytał z kartki.

Polecam to pamiętne wystąpienie Palikota. To wywracanie kota ogonem w wykonaniu Platformy jest po prostu żenujące. Ci ludzie mają prawo jedynie zachować milczenie, bo to oni doprowadzili do tego co mamy. Mieli wszystko, ale woleli przeżreć te lata i dać się podsłuchać - jak dzieci - w prywatnych rozmowach. Mogli przygotować Polskę na wypadek rządów PiSu, ale tego nie zrobili. Tusk wolał uciec na ciepłą posadkę, a Sikorski to chyba się zatrzasnął w kiblu, kiedy można było postawić Ziobrę przed Trybunałem Stanu. I piszę to jako osoba, która szanuje te dwie postaci.

Przestańcie tańczyć jak wam ci hipokryci grają. Oni mają was w dupie. Jakby im zależało, to by poparli ministranta w wyborach prezydenckich 2020 i mielibyśmy teraz prezydenta Szymona Hołownię. Niestety wiedzieli, że wówczas ich partia spadłaby po wyborach do poziomu 10-15% i znalazłaby się na granicy marginesu politycznego.

Na szczęście niechybnie zmierza do tego poziomu tak czy siak. Platforma Obywatelska to garb.

#neuropa #antykapitalizm #4konserwy #bekazprawakow #bekazpisu #bekazpo
  • 7
@Tywin_Lannister: Upadek bądź radykalna zmiana Platformy jest warunkiem sine qua non, żeby coś tu się ruszyło. Ale czy można wierzyć, że w 2021, po tym wszystkim, ta partia jest zdolna do jakiegokolwiek przepracowania intelektualnego spraw elementarnych?

Gdy Biden dzisiaj otwarcie grzebie neoliberalny, reaganowski mit trickle-down economics mówiąc wprost, że to ściema i robi socjaldemokratyczne otwarcie w Stanach, oni dalej nie potrafią zbudować spójnej koncepcji, a jeśli coś już mówią, to bredzą
@Tywin_Lannister Może... Cóż mamy do stracenia... Nadzieję już dawno straciłem na jakiegoś jeźdźca na białym koniu, który zbawi ten umęczony kraj uznając, że za bardzo roztrząsam sprawy, które dzieją się i tak obok mnie. Ale jednak ciężko to zostawić zupełnie, za dużo siebie już człowiek w to zainwestował.

Jeśli teraz miałbym na coś liczyć, to na przybycie nowego zeitgeistu, który zdają się zwiastować najmłodsi. No, ale to pieśń przyszłości, czyli 10-15 lat