Wpis z mikrobloga

@PaulStone: Patrz na to! Moje #viofo działało 3 dni. Pojechałem do Łodzi, gdzieś jeszcze i do Wrocławia i we Wrocławiu było pierwsze piknięcie. Czyli jakieś tysiąc km. Teraz jest standardowo. Piknie raz na jakiś czas albo pika jak #!$%@?. Specjalnie się zatrzymałem, żeby zrobić Ci zrzut ekranu, bo wczoraj i dziś przeszło to ludzkie pojęcie (wczoraj było tak samo, 20 minut szaleństwa). Dla wygody zaznaczyłem tylko te poprawne nagrania. Jedyne co mogę jeszcze zrobić to fizycznie zamontować kamerę bez GPS - niby są jakieś piny, które się dotykają, może one coś przeszkadzają, nie wiem. Software'owe wyłączenie GPS ani przepięcie zasilania do kamery też nie pomaga. Podsumujmy moje historie z A129G-Duo. Duo nie działa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Wymieniona została cała jednostka przód tył.
Dodatkowo na drugim zestawie sprawdzone zostały:
2. Nowy kabel łączący.
3. Każde możliwe źródło zasilania, włącznie z pominięciem samochodu - powerbank.
4. Kilka kart pamięci, w tym Samsung Endurance Pro dedykowana monitoringowi i Samsung Evo Plus sprzed 2020 roku, który działa u Ciebie.
5. Firmware oficjalny jak i nieoficjalny.
6. GPS on/off - GPS jest z tych poprawionych.
7. Kolejna kamera tylna (trzecia).

Dlaczego kolejna tylna? Bo po odłączeniu tylnej kamery Viofo A129 chodzi jak złoto. Z GPS lub bez, na każdym sofcie, w sumie z każdą kartą pamięci. Po podłączeniu tylnej nie można na niej polegać. Chciałbym polecić A129Duo, ale niestety nie mogę (dw: @modzelem). A bawię się z nią od prawie dwóch lat i najczęściej jeżdżę tylko z przodem, bo tylko na przodzie mogę polegać. #viofo #wideorejestrator #kamerasamochodowa
daox - @PaulStone: Patrz na to! Moje #viofo działało 3 dni. Pojechałem do Łodzi, gdzi...

źródło: comment_1619685364Bavvjiaz1vb4vtTeQQ6zky.jpg

Pobierz
  • 12
@daox: Viofo a129 i a129 pro to gnioty które się przegrzewają z gównianym softem. Miałem a129 pro duo wyłączało się zacinało, wymienili mi na a129 duo. Działało do pierwszego lepszego przygrzania słońca.

Najbardziej #!$%@?... support jaki może być viofo polska.

Pewnie karta, wymiana karty to samo
pewnie kabel podeślemy, wymiana kabla to samo
pewnie hardware kit, podeślemy wymiana to samo
pewnie bezpieczniki, podłączone pod akumulator przez hardware kit bezpośrednio to samo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daox: no to kurde nie zazdroszczę. Co ci mogę z kolejnego doświadczenia napisać: ostatnio miałem przegląd auta, żeby się nie dokumentował i nie stresował pana diagnostę zawsze odpinam kamerę. U mnie jest zasilanie podłączone do modułu gps i jak szarpałem się z nim żeby odpiąć bo mam kable upięte ze sobą, to oczywiście poruszyłem kablem od kamery tylnej i po przeglądzie jak podłączyłem zasilanie to zaczęła pikać. Objaw taki na ekranie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@airflame: Liczyłem, że Ciebie wywołam, bo nie pamiętałem nicka. :D Mimo moich historii nie mogę się zgodzić, bo A129 działa mi w każdych warunkach bez zająknięcia, o ile nie podpinam do niej tylnej kamery. A przez te 2 lata bywało naprawdę gorąco! Być może te A129 robili na słabych częściach i co egzemplarz to historia? A119v2/3 działają u mnie i w rodzinie bez żadnych przygód. To co dotknęło mnie i Paula
@daox: Może miałem jakąś wcześniejszą wersję bo kupiłem a 129 pro duo od razu jak ją wypuścili wcześniej miałem a119 v3. Ogólnie reasumując nigdy więcej produktów viofo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
tam są 3 kamery, może z tych dwóch dodatkowych chociaż jedna będzie działać xD

@PaulStone: Wygrałeś. XD

Próbowałem usztywniać połączenie już wcześniej, coś tam dokładałem tak, że nie było szansy na jakikolwiek luz. Trudno, będę miał tylko przód. Poczekam aż ktoś jeszcze zaproponuje sprzęt na kondensatorach. Ciekawostka - z tego co się zorientowałem podczas nagrywek parkingowych niczego nie przerywa.

@airflame: A na A119v3 też narzekałeś?
@daox: Ogólnie to viofo powinno zrobić jakiś changelog w tej gówno kamerze bo tam co chwila mi coś pikało wyłączało się i zawieszało chodzi o a129 pro duo. A129 duo się wyłączało z przegrzania. A a119 v3 pewnie jeszcze do dziś działa u kolesia co ją odkupił.
@PaulStone: No ja miałem A129-G PRO i chyba z 3 miesiące się z nią bawiłem w ciuciubabkę jak i z viofo supportem. Wymienili na A129-G DUO która się wyłączała więc powiedziałem że chcę zwrot kasy bo wykryłem to w przeciągu 14 dni.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PaulStone: U mnie wszystko dotyczy po prostu A129G Duo, gdzie G to nic innego jak dołączony GPS. IR to wersja dla złotów, a na Pro czy Plusy (jest A129 Plus?) nie miałem już siły. W sumie za 480 ziko mam sprzęt, który nagrywa 60fps, ma wifi, mogę powiedzieć, że jestem zadowolony. XD

PS Nie chce ktoś kupić tylnej kamery? Tak na przykład 2 szt.?