Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Mirki i Mirabelki!

Jesteśmy grupką młodych ludzi, którzy postanowili zakasać rękawy i spróbować coś zmienić.

Od kilku dobrych miesięcy pracujemy nad problemem braku integracji lokalnych środowisk. Naszym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna Logmi. Dzisiaj prosimy Was o uzupełnienie krótkiej ankiety, która powinna zająć około 2-3 minut. Aby dodatkowo Was zachęcić zrzuciliśmy się z ekipą i w piątek (30.04.2021) o godzinie 20:00 rozlosujemy za pomocą mirkolos.pw łącznie 200 złotych:
1 los: 100 zł
2 los: 50 zł
3 los: 50 zł

Aby wziąć udział trzeba:
- Wypełnić ankietę: https://forms.gle/XriCMrzP1NctqH7PA
- Zostawić plusa pod tym postem

Wygrani zostaną zawołani i poproszeni o numer konta. Jedyny warunek losowania to minimum 50 wypełnień. I tyle. :)

Nie krępujcie się także dodawać komentarze o całym projekcie, na pewno wszystkie rozważymy. Niezmiernie cieszymy się, że będziemy mogli współtworzyć nasz projekt z tak wspaniałą społecznością. Dziękujemy! ()

#rozdajo #ankieta #programowanie #mirkorandom #startup
itnite - Dzień dobry Mirki i Mirabelki!

Jesteśmy grupką młodych ludzi, którzy post...

źródło: comment_1619673544NBOgXfqI9AUs9HtyK3M8sQ.jpg

Pobierz
  • 152
  • Odpowiedz
Jeśli jesteście młodzi i macie sporo zapału, możecie zerknąć na coś takiego jak:
https://excento.pl/
Startowaliśmy tam kiedyś z projektem. Wśród innych uczestników, gdzie były projekty dotyczące np. ścieżek rowerowych czy badania czystości powietrza. Przeszliśmy dalej, ale jak zwykle rozbiło się o kasę.
Ale innym udało się dostać kasę i zrealizować projekty.
Do zgarnięcia było zdaje się 500k PLN. Z czego realnie można było mieć z tego ze 300k.
  • Odpowiedz
@itnite: Wypełnione i wysłane z drobnymi sugestiami. Pomysł bardzo fajny, trzymam kciuki za dalsze prace.

Nazwa aplikacji wydaje mi się zbyt mało charakterystyczna żeby się łatwo osłuchała i przyjęła, więc może warto jeszcze rozważyć jakąś modyfikację. Tak czy inaczej, powodzenia!
  • Odpowiedz
Wiecie co wszystko git, bardzo fajna opcja byloby wlasnie to powiadomienie o awarii. U mnie na osiedlu czasem sie zdarza bakteria w wodzie.. załóżmy przeoczyłem ogloszenie na klatce i pyk info w telefonie prosimy przegotowac wode i nie pić surowej eh( ͡° ͜ʖ ͡°) dobre, jest potencjał duży
  • Odpowiedz
Co wy macie z tym postowaniem zrzutów ekranu?
BTW. Appka ma ciekawe założenia, ale znając życie, to z motyką na słońce się zabieracie.
  • Odpowiedz
@itnite: Próba uleczenia problemu coraz mniejszego zainteresowania życiem społecznym przy pomocy technologii jest durnym pomysłem.

Mamy w tej chwili Facebook, Messenger które na dobrą sprawę miały ułatwić ludziom kontakt z innymi.

Zamysł był dobry, jednak okazało się, że pogorszył problem odizolowania społecznego, a liczba chorych na depresję i fobie społeczną wzrosła.
  • Odpowiedz
a najgorsze w tym wszystkim jest to, że większość z tych rzeczy dało by się załatwić przez RSS i CalDAV + prosty plik konfiguracyjny (xml z adresami endpointów) dla każdej miejscowości
  • Odpowiedz
@itnite: napiszę tutaj to samo co napisałem wam w ankiecie. Z opisu nastawiłem się (pozytywnie) na aplikacje która zintegruje mnie towarzysko z sąsiadami, bliższymi czy dalszymi. A z ankiety i zdjęć wygląda to na próbę stworzenia interfejsu pomiędzy mieszkańcami a lokalnymi urzędami gminy czy miasta.
Ogólnie jedna i druga koncepcja będzie spoko o ile w miarę szybko udałoby się ją wdrożyć na masową skalę i spopularyzować. Tymczasem przynajmniej w kwestii
  • Odpowiedz
Wypełniona.
Podobnie jak powyżej, też opis sugeruje raczej apkę integrującą lokalne społeczności. Może warto pomyśleć o takiej funkcji, bo dzisiaj wiele osób nie zna ludzi mieszkających tuż obok, albo znają się z widzenia, ale może akurat za płotem mieszka ktoś o podobnych zainteresowaniach i akurat nie ma ich z kim dzielić? Może ktoś chce zorganizować jakiś lokalny meczyk na boisku strażackim, chętnie poszukałby towarzystwa do spacerów z psem albo chce zrobić sobie
  • Odpowiedz