Wpis z mikrobloga

Mirki, chce kupić laptopa do pracy tak do okolo 5k PLN. Priorytet dla mnie to niezawodność i możliwość modyfikacji, np dodanie ramu.
Z researchu najlepszy laptop jaki znalazlem to thinkpad, tylko pytanie czy polecacie tylko te starsze wersje thinkpada ? czy te najnowsze tez brac pod uwage i generalnie cala seria thinkpad jest bardzo dobra do pracy ?

#laptopy #thinkpad #lenovo
  • 9
generalnie cala seria thinkpad jest bardzo dobra do pracy ?


@calete: są bardziej i mniej wytrzymałe serie modeli np T i X są są bardzo spoko, L i E to bardziej budżetówki.

możliwość modyfikacji, np dodanie ramu.


@calete: Coraz trudniej z tym, nie sprawdzałem wyższych modeli ale sam kupiłem rok temu T480 dla thunderbolt, dwóch slotów ram i możliwości wpięcia 2 dyskow (nvme i sata). Raczej jakbyś coś chciał kupować
@calete: widzę w necie że t490 mają slot ram i dysk itp.

Jeszcze taki skrutowiec:

XNNN
np
T480

pierza litera zazwyczaj onzacza serię np T albo X
pierwsza cyfra to ile cali ma matryca np T480 ma ma 14" a t580 ma 15", a X390 ma 13"
druga cyfra to generacja np t490 jest nowsze od t480 i t470
@calete: @Kryspin013: t480 ma możliwość wpięcie 2x nvme tylko jeden 2242 a drugi 2280. Niestety limit prędkości na pci x2 więc nie ma sensu kupować czegoś szybszego jak 1500-1700 w odczycie/zapisie. t490 tak samo łyka 2 dyski ale nie wiem jak z liniami. Dodatkowo ma tylko 1 slot ram a drugą kość wlutowaną. Ważne jeśli chce się dual chanel. Najlepiej polować na takiego co ma wlutowaną jak największą ilość ramu.