Wpis z mikrobloga

Czesc,
mam pytanie z szerokopojetego #datascience i #analizadanych - zastanawiam się, czy istnieje możliwość jakiejś współpracy przy projektach (komercyjnie lub innych) podczas której możnaby poduczyć się i podszliować swoje umiejetności pod okiem kogos bardziej doświadczonego. Ewentualnie gdzie znalezc kogos w stylu 'mentora' (na to raczej nie licze ;) ).
Od jakiegos czasu 'robie w analityce' (python - pandas, ciut numpy; postgres), niestety nie mam nikogo, kto by patrzył mi na ręce, więc boje sie ze mam złe nawyki itp. A że z czasem chciałbym pójść w okolice DS, więc chciałbym sie porozwijac po godzinach (niestety po całym dniu nie mam za wiele sił - najmlodszy nie jestem - ale te 2h wykrzesam plus weekendy).

Pouczanie, ze powinienem sam sie uczyc i robic projekty, prosze zachowac dla siebie - to juz robie i uwazam ten model nauki za bardzo nieefektywny po ogarnieciu podstaw.
  • 7
Nie jestem pewien czy zdąbędziesz aż takie zaufanie aby 'pomóc' przy projekcie. Wiesz, to już nie jest hehe Kaggle gdzie wyjdzie albo nie wyjdzie i można iść spać. Trzeba klientowi dowieźć projekt i tyle, więc raczej nikt nie potrzebuje osób które trochę potrafią. Taka jest, moja opinia. Osobiście działam trochę w temacie i wiem, że dużo osób ma podobne spojrzenie. Jeśli potrzebujesz mentora, to wykup sobie kilka/kilkanaście godzin z kimś doświadczonym i
@mrocznapszczola: już rozważałem zapłacenie za konsultacje. Tylko średnio wiem do kogo uderzyć żeby to miało sens. Gdzie szukać takich doświadczonych, któryn chce się nauczać ( logika podpowiada, że dla kasy raczej mało kto będzie to robić jeśli na duże doświadczenie, bo dużo roboty a zysk niewielki)?