Wpis z mikrobloga

@Kolej00rek: gratulacje.

Przy okazji, nie miej żalu do kolejarzy. Są niszczeni jako system od lat. Sprawnie i procesowo. To się dzieje nad ich głowami, rękami zewnętrznego organizatora.
  • Odpowiedz
@Kolej00rek tak się właśnie kończy wyżynanie klasy średniej, sprzątaczki cie dogoniły z pensjami a pójdziesz tam kogo stać na zatrudnianie fachowca, uważam że 6k na rękę to przyzwoicie jak na polskie warunki ale fachowiec z dużym doświadczeniem w wyspecjalizowanej branży, powinien zarabiać powyżej średniej. No i starych betoniarzy je#&c prądem, powodzenia miras, no i nie bój się pomówień, że ktoś cie pozwie jeśli nie używałeś imion i nazwisk bezpośrednio.
  • Odpowiedz
@Martwiak: Nie mam do nikogo żalu. Byłem tam z własnej woli. Wykorzystywali po prostu moją głupotę i niewiedzę o stawkach na rynku. Uważam jedynie, że przy takich stawkach na kolei zostaną miernoty, kolega z działki, również fachowiec, który wszystkiego mnie uczył też dostał dużo lepszą ofertę i jutro też idzie z wypowiedzeniem razem ze mną.
  • Odpowiedz
@wanghoi: Nie, dzięki. Chce póki co mieszkać i pracować w Polsce. Prawdę mówiąc docelowo chciałbym pracować na integratorce i latać po świecie, jako ceniony specjalista. Ale to kiedyś, za cienki w uszach jestem.
  • Odpowiedz
@Kolej00rek I bardzo dobrze. Rzuciłem pracę w IC na koniec marca i znalazłem u prywaciarza na o wiele lepszych warunkach(i to nadal przy srk)
Graty ()
  • Odpowiedz
@sas1906: No i gratki. Ja w SRK nie mogę podjąć pracy przez 2 lata, bo mam lojalke wobec PLK, a ciężko znaleźć kogoś kto nie wykonuje zleceń dla PLKi, uważam że jest to wręcz niemożliwe

@isea: Raczej od bezpośredniego przełożonego. Od 2 miesięcy nie mogę się doprosić protokołu zniszczenia butów roboczych, a miernik którego używam przyniosłem z domu i kosztował 20 zł 10 lat temu xD W zasadzie
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: o proszę, u nas w zakładzie coś tam gadali że będą dawać lojalki do podpisania ludziom których posyłają na kurs ale na słowach się skończyło.
  • Odpowiedz
Dla każdego kto pracuje na kolei, szczególnie w pionie automatyki - ogromne wyrazy szacunku. Jesteście #!$%@? specjalistami za pensje sprzątaczek, nie dajcie się szmacić i zmieniajcie tą robotę jak najszybciej się da.


@Kolej00rek: Ja na szczęście pracuję na bocznicy i uważam że to fajna robota póki chodzę na studia. Mimo że czasami nie ma co właściwie robić, a niekiedy nie ma czasu nawet śniadania zjeść. SRK na bocznicy to tym
  • Odpowiedz
@asymetryczny_: To ciekawe umowy macie, ja przy wymianie podkładów akurat brałem udział jedynie w formie wsparcia przy zdjęciu, założeniu i regulacji napędów. Ale zdarzało się za to wykopywać i wykopywać wskaźniki, przeciągać kable tkd lub targać stare shp z mocowaniami, bo śrub nie dało się ruszyć kilometr na plecach, a to ustrojstwo 30-40 kg waży, i raczej zbyt wygodne nie jest xD
  • Odpowiedz
@Kolej00rek: Niestety takimi prawami się rządzi pracowanie w podrzędnych spółkach państwowego operatora przewozów towarowych. Kasa po niewielu latach doświadczenia nawet spoko, ale oczekiwania w wykonywaniu rzeczy niemal niemożliwych raczej nie zachęca do pozostania w przyszłości.

  • Odpowiedz