Wpis z mikrobloga

#demonssouls #darksouls #darksouls3 #gry
Zdecydowałem się w końcu po raz pierwszy spróbować zagrać jakieś soulsy. Obejrzałem parę materiałów (w tym quaza i kacpra z tvgry) i mnie zaciekawiło.
Problem w tym że jest tyle cześci i tyle edycji że nie wiem od której zacząć. Myślałem o jedynce w wersji PTDE, bo w tym filmie w remasterze wygląda to jakoś płasko i mało klimatycznie.
  • 10
  • Odpowiedz
@paramite: Mam i przeszedłem PTDE, od tego zacząłem przygodę z Soulsami. Po latach próbowałem zagrać jeszcze raz i się odbiłem ze względu na interfejs i ogólne drewno, do tego stopnia, że zastanawiam się nad kupnem remastera.

Na gameplayach remaster wygląda lepiej niż wersja bazowa, więc radziłbym jednak remastera zakupić. Poczytaj opinie, ale z tego co wiem, to w tym przypadku community się nie sapało, że "kurła, kiedyś to było".
  • Odpowiedz
Na gameplayach remaster wygląda lepiej niż wersja bazowa, więc radziłbym jednak remastera zakupić. Poczytaj opinie, ale z tego co wiem, to w tym przypadku community się nie sapało, że "kurła, kiedyś to było".


@WPoszukiwaniuStraconegoRigczu: Przecież wrzuciłem film z porównania PTDE i remastera, dla mnie remaster wygląda gorzej.
  • Odpowiedz
@paramite: No co do wyglądu to kwestia gustu, ale poczytaj o usprawnieniach.
Przy PTDE #!$%@? mnie brała przez pierwsze 10h ze względu na to, jak bezczelnym i beznadziejnym portem z konsoli ta gra jest. Musiałem się babrać z jakimiś fixami do rozdzielczości i prawidłową obsługą pada.

No i nastaw się na to, że Soulsy niczego nie tłumaczą, nawet interfejsu ( ͡° ͜ʖ ͡°). Taki klimat.
  • Odpowiedz
@paramite: wersja remastered na tym filmie wygląda jakby była specjalnie rozjaśniona i low res, co prawda gram na konsoli, bo komputer to jest do nauki ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie pasuje mi to porównanie, dałbym właśnie na odwrót, że remastered wygląda i chodzi lepiej od poprzedniej wersji ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@paramite I polecałbym właśnie jedynkę na start, ta gra ma klimat którego nie dało się już uchwycić dwójce ani trójce, momentami jest bardzo surowa i brudna, zazdroszczę Ci że jeszcze nie grałeś
  • Odpowiedz