Wpis z mikrobloga

@JemMandarynke:
kupno: sprawdź po jakiej cenie kupowałeś (K1)
sprzedaż: sprawdź ile btc sprzedałeś (X) żeby dostać ten 1kpln i po jakiej cenie (K2)

podatek = (X * K2-X * K1) * 0,19

zważywszy na to, że w kwietniu 2018 BTC kosztował ~5k, a teraz ~50k to i tak całe te wyliczenia dadzą Ci jakieś 20zł oszczędności na podatku, więc jeśli masz zamiar to zgłaszać i płacić podatek, to po prostu zapłać
  • Odpowiedz
no kupiłem za 1000zł jak był po około 60k, sprzedałem za 1000zl przy cenie około 120k, reszty nie ruszałem.


@JemMandarynke:
przykład
za 1000 zł kupiłeś 0.00001 bitcoina
sprzedałeś 0.000005 bitcoina za 1 000 zł - masz przychód 1000 zł
do kosztów zaliczasz koszty zakupienia tylko tej części, którą sprzedałeś (0.000005) - powiedzmy 500 zł
1000-500=500 - to jest dochód
koszt zakupu reszty btc będziesz mógł zaliczyć do kosztów dopiero jak sprzedasz
  • Odpowiedz
@JemMandarynke: nie słuchaj ich. Rozliczasz tylko wymianę FIAT -> krypto (koszt) i krypto -> FIAT (przychód). W Twoim przypadku nie będzie żadnego podatku, ale musisz wypełnić pit 38. Pobierz sobie program e-pity, poprowadzi Cię za rękę.
  • Odpowiedz
  • 0
@kabzior zapłacę jeszcze 500zl z góry żeby mieć spokój, #!$%@? pisowskie mi pracę zamknęli, furę mi ktoś #!$%@?ł i uciekł to przez 7 miesięcy policja się przerzucała sprawa między komendami jak gorącym ziemniakiem, bo się okazało że ktoś usunął 5 minut nagrania z autobusu i fura stoi #!$%@? od lipca, a ty obywatelu płać podatki żeby z głowy było! Nawet wg przykładu opisanego przez @Kuklak wychodzi 95zł podatku, więc skąd kwota 190zł
  • Odpowiedz