Wpis z mikrobloga

#ubezpieczenia #samochody
Pierwszy raz kupiłem samochód, gdzie jest opłacona pierwsza rata za pół roku. Na infolinii dowiedziałem, się, że składka zostanie przeliczona na podstawie moich danych i do całej polisy (nie 2 raty) będę dopłacał... to tak serio działa?
  • 17
@Misiekkkk: Dobrze że się tym zainteresowałeś bo zawsze powtarzam, że warto podbić do ubezpieczyciela od razu po zakupie żeby wiedzieć na czym się stoi a nie pod koniec obowiązywania polisy po zbywcy dowiedzieć się, że trzeba dopłacić 1000 zł :) @aksal89 już dobrze to opisał ale jeszcze dodam od siebie jak to wygląda zgodnie z obowiązującym prawem:

1. W momencie zakupu zarejestrowanego pojazdu, który ma OC, prawa i obowiązki wynikające z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: okej, załóżmy, że będę chciał przejść do innego TU, to wraz obecnemu TU będę myślał zapłacić za OC, które miałem od momentu zakupu samochodu do momentu wypowiedzenia ubezpieczenia?
@Misiekkkk: Skoro korzystasz z tego ubezpieczenia od dnia zakupu do dnia wypowiedzenia to oczywiście TU musi otrzymać składkę za ten okres. Ale jeżeli nie ma zaległości, tzn. druga rata nie jest jeszcze wymagana to nie będą chcieli kasy - TU potrąci sobie z pierwszej raty za ten okres do dnia wypowiedzenia i odda niższą kwotę sprzedającemu. Kiedyś było 30 dni od zakupu na wypowiedzenie polisy po zbywcy, obecnie nie ma tego