Wpis z mikrobloga

#paralotnie #paralotniarstwo
Zdecydowałem się na lot paralotnią na Teneryfie i po prostu się zakochałem :) Gdzie w Polsce można polatać w tandemie, najbardziej interesuje mnie Pomorze i Bieszczady (zamierzam tam spędzić sporo czasu w w tym roku) ale za każde info będę wdzięczny. Wspaniały sport.
  • 12
  • Odpowiedz
@mani3kxc: Poważnie o tym pomyślę; póki co czytam ;) przeniosłem się do trojmiasta ostatnio i tutaj chyba ciężko o kursy :) musiałbym sobie posiedzieć trochę czasu w górach ale bardziej planowałem Bieszczady ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@mani3kxc: Jestem tez wielkim chłopem 103kg ;) koleś nie mógł się ze mną wzbić na odpowiednia wysokość - leciałem 50 minut gdzie przelot miał trwać 20min ;) do standardowych 95kg zbijam, podobno waga ma znaczenia ;)
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins: Waga ma znaczenie, ale leciałem w tandemie z gościem, który miał ponad 120 kg i dało radę (sam ważę 74). Wyglądało to wprawdzie dosyć komicznie, ale chwilę polataliśmy.
Rzeczywiście schodząc do 95 kg będzie Ci łatwiej dopasować sprzęt.
Ekipa na pomorzu jest silna i ostro latają na klifach. Z tego co pamiętam, znajomy w trójmieście jeszcze szkoli
http://paraklif.blogspot.com/
Ale wiadomo, co góry to góry. ;)
Powodzenia!
  • Odpowiedz
@DildoShwaggins: nie zrezygnowałem, jestem. Najprzyjemniej w górach, ale i na pomorzu są miejscówki piękne do tego, chociaż są mi mniej znane trochę. @mani3kxc już dobrze podpowiedział, ale jeszcze bym polecił Borsk, jeśli nie masz daleko. Piękne miejsce, przyjaźni ludzie, info znajdziesz tu: https://lotyparalotnia.pl/
A jak się lot spodoba, to już też ekipa pokieruje odpowiednio gdzie się najlepiej wyszkolić. A potem to już apetyt rośnie w miarę jedzenia :-)
  • Odpowiedz
@Wingerr: Dzięki wielkie, ostatni raz miałem taką ekscytację z 8 lat temu jak odkryłem kitesurfing ;) czy zdecyduje się na kurs jeszcze nie wiem - różowa nie jest zadowolona ¯_(ツ)_/¯ na pewno jeszcze polatam chociaż w tandemie; po majowce się odezwę - może na tagu też pomęczę pytaniami o to i owo; borsk około 90km ode mnie - wiec tragedii nie ma i można się przejechać.
  • Odpowiedz