Wpis z mikrobloga

Mam problem z kamerką #xiaomi Mi Home Security Camera 360 1080p - nie odczytuje mi kodu QR.

Aplikacja MiHome - region Polska, mam już od kilku lat sparowaną taką samą kamerkę (tylko w drugim domu) i działa, tą nową też wykrywa, robię po kolei wszystko, aż do momentu wyświetlania kodu QR. Przykładam telefon i nic

Jak to naprawić?

#kamera #monitoring
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ernando: zwieksz jasność ekrsnu na telefonie, nie przysuwaj ekranu telefonu zbyt blisko kamerki, trzymaj przez kilka sekund bez poruszania telefonem, przeczyść szkło od kamery, i skanuj w sposób taki aby tło za telefonem nie było jasne - najlepiej jak zeskanujesz w umiarkowanie nasłonecznionym pomieszczeniu.

Kamerka łączy się poprawnie z wifi?
@misiek735: w większości filmików na YT ten skan kodu to są 2sekundy. Spróbuje tak jak mówisz i zobaczymy.

Na etapie wyboru sieci wifi to po prostu klikam do której ma się przyłączyć i następny krok to kod QR, więc ona nawet nie ma jak się połączyć, bo chyba w tym kodzie QR jest zakodowane hasło do wifi ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ernando: nie, w kodzie nie ma hasła wifi. Na etapie konfiguracji, najpierw wybierasz sieć WiFi, i kamerka łączy się do tej wybranej sieci wifi i nie pyta o hasło, bo na tym samym koncie na którym dodajesz kamerkę masz przecież inne urządzenia którym już podałeś hasło do wifi. Więc podczas etapu dodawania kamerki ona się Ciebie pyta, czy to ma być ta sieć? I jak wybierasz tą samą gdzie podłączyłeś poprzednie
@misiek735: nie mam pojęcia jaka to jest wersja kamerki, bo kupiłem ją 2 lata temu. Ale na pewno już miałem ją podłączoną do MiHome, tylko później nie była mi potrzebna i usunąłem (może dlatego jest problem, bo nie usunąłem jej całkowicie? Tylko na stronie głównej MiHome mi się nic nie wyświetla)

Na tej modowanej apce już będę mógł podłączyć każde urządzenie bez problemów?
Mam oczyszczacz, roborocka i inną kamerkę.
@Ernando: okazało się że nawet nie wiedziałem, ale miałem już zainstalowaną zmodowaną apkę MiHome.
Druga sprawa - udało się rozwiązać problem.

Miałem ustawiony tryb ciemny w telefonie i tryb czytania. Powyłączałem wszystko i od razu złapało QR kod :)

Dzięki za pomoc mistrzu!