Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady w sprawie wiatrówki. Ma to być prezent z wieczoru kawalerskiego, dla osoby, która z wiatrówkami do czynienia nie miała, więc nie jest wyczulona na pracę, powtarzalność, odrzut, siłę, celność itp. Generalnie wiatrówka jako pierwsza, z myślą że pasja się roziwnie, albo nie i tylko rekreacyjne strzelanie przy grillu - zobaczymy.

Wybrałem Hatsan 95, bo czytałem, że udany model - dopieszczony ze wszystkich Hatsanów. Mamy budżet do 700 zł i na allegro taką znalzłem.
Wiele osób poleca jednak kupienie już przerobionej z usunięciem fabrycznych niedociągłości łacznie z wymianą sprężyny na Vortex. To jest jakieś +200 zł. Pytanie, czy warto? Lepiej kupić tańszą wersję, np. Hatsan 55 już po tuningu, czy tego 95 i własciciel sobie zadecyduje, czy oddać do serwisu (ma zdolności manualne, więc może samodzielnie ogarnie jak się wkręci) czy kupić tańszy egzemplarz po tuningu?
Co myślicie?
Jeśli do 700 zł jest jakaś inna warta uwagi, to proszę o propozycje :)

#wiatrowka #wiatrowki #bron #strzelectwo #strzelectwosportowe
Pobierz odishewo - Potrzebuję porady w sprawie wiatrówki. Ma to być prezent z wieczoru kawale...
źródło: comment_1619351739CBd0lgyTzC8n3aF4cJHaXP.jpg
  • 6
Hatsan 95 to bardzo dobry wybór, polecałbym sprężynę zamiast vortexa, jak go wciągnie to sobie będzie zmieniał a sprężyna ma ten plus, że powietrze z niej nie ucieka( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałem kiedyś hatsana 135 z vortexem, przyjechali znajomi więc chciałem się pochwalić, naciągam wiatrówkę a tu klops, powietrze zeszło z vortexa. Znajomy ma vortexa w 125 już 2 lata i nic się nie dzieje, tak więc to
@odishewo: jedną z moich wiatrówek jest 95 - polecam. Sam wybrałem ją jako wiatrówkę "na początek" po krótkiej przygodzie ze sprzętem za 200zł :-) Mimo że sam strzelam teraz raczej więcej z pcp - hatsan nadal jest w kolekcji i nie szukam dla niej nowego właściciela.
Sam brałem wersję po tuningu - poprawa korony, tłoka, sprężyny etc etc.. - dzięki temu od samego początku miałem dużo przyjemności - pozytywne skupienie i