Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem dziś na pchlin targu za całe 5 Ojro scyzoryk.( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Zastanawiam się czy to ruska/chińska kopia czy coś lepszego. Czy ktoś jest w stanie to jakoś określić? Przesyłam zdjęcia.

A i jeszcze jedno, wszystkie akcesoria ciężko się otwierają, chce go wyczyścić.
Czy wrzucenie do myjki ultradźwiękowej to dobry pomysł? Potem myślałem o oleju sylikonowym.

#scyzoryki #victorinox #wenger #noze #multitool
19ludwik91 - Mirki, kupiłem dziś na pchlin targu za całe 5 Ojro scyzoryk.( ͡~ ͜ʖ ͡°)
...

źródło: comment_1619350771DRIAm5EGce6jdCXj1L0q4Q.jpg

Pobierz
  • 25
  • 0
@vieniasn tak wyczytałem, ale czy to coś oryginalnego?
Jak dla mnie to jest to w sumie totalnie obojętne, kupiłem go żeby coś mieć do ogrodu.
Od dawna się przymierzałem do jakiegoś multitoola, scyzoryka,a 5 euro jestem w stanie przeżyć jak mi nie podpasuje.
No i oczywiście, długo uciekałem od tego, ale pochodzenia z okolicy kieleckiego nie oszukam¯_(ツ)_/¯( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Kotlet_2137_schabowy jestem ignorantem, ale dla mnie ta marka kojarzy się tylko z takimi scyzorykami ;)
Wybacz jeśli Cię uraziłem;) Ale pytam też o czyszczenie i konserwację takiego scyzoryka;) a w tym temacie te scyzoryki są chyba podobne.
robi świetne torby i plecaki a co było ze scyzorykami?( ͡~ ͜ʖ ͡°) dawały radę?;)


@19ludwik91: to jest szwajcar, więc pewnie dawały radę.

Jak to wyczyść, przesmarować?


Wymyj w ciepłej wodzie z płynem do naczyń, później dobrze wysusz i nasmaruj jakąś oliwką albo olejkiem silikonowym.
  • 0
@L3stko boję się że takie mycie nie wystarczy, jest mocno zapuszczony w środku. Niektóre elementy musiałem otworzyć kombinerkami xD
Ale spróbuję jak mówisz, jeśli się nie uda to pójdzie do myjki ultradźwiękowej.

Ostrze i nożyczki da się jakoś naostrzyć? Czy tego się nie robi? ( Znałem kiedyś typa co był fanatykiem scyzoryków i coś tam gadał że to się nigdy nie ostrzy czy coś..) Nie są jakoś mocno tępe,ale jak już robię