Wpis z mikrobloga

@Ordo_Publius: Różnica między nami jest taka, że ja wiem czym jest modlitwa a ty udajesz że nie wiesz, no bo przecież nie będziesz się wypowiadał bez wiedzy. Prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
że ja wiem czym jest modlitwa a ty udajesz że nie wiesz


@M1PH6_5: Każdy wie co to jest modlitwa, lecz jedni udają, że ona coś daje i jest racjonalna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tgz. urojeńcy.

Modlitwa jest czynnością kultową, charakterystyczną dla wielu religii, polegającą na wezwaniu do bóstwa. Wywodzi się z praktyk magicznych i początkowo miała formę zaklęcia, które według wierzeń posiadało moc oddziaływania na rzeczywistość za
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: Jak ktoś dopuszcza istnienie najwyższej zasady rządzącej światem to nagle okazuje się sensowna, ale wiem że możesz być wtedy odrzucony przez swoje środowisko więc grasz bezpiecznie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak ktoś dopuszcza istnienie najwyższej zasady rządzącej światem to nagle okazuje się sensowna


@M1PH6_5: Ale nadal to twór (bogowie i istoty wyższe) stworzony przez ludzi w wyniku rozwoju ludzkości.

Robienie fikołków do rzeczy stworzonej przez ludzi zamiast rozwiązywania danego problemu jest nicnierobieniem, w wyniku którego oczekuje się nierealnej zmiany w świecie realnym.

Czyli tgz. urojenie.
  • Odpowiedz
Tylko po co? Przecież powołanie jest od Boga, który wszytko wie i wszystko może ¯\(ツ)/¯


@Don_Lukasio: Jakby Bóg dawał tak wszystko wszystkim to każdy byłby bogaczem, ludzie mie różnili by się, świat byłby wszędzie taki sam. Bóg dał człowiekowi „wyzwanie” żeby rozwijał się sam trochę a nie wszystko podane na tacy
  • Odpowiedz
Bóg dał człowiekowi „wyzwanie” żeby rozwijał się sam trochę a nie wszystko podane na tacy


@wykry: W magicznych książkach jest napisane, że bóg nie chciał dawać ludziom wyzwania ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wręcz przeciwnie, chciał dać im wszystko, aby żyło im się dobrze i pod dostatkiem.

Czyli bóg stworzony przez autora z opisu ogrodu Eden był komunistą.
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: Ora et labora, mówi to panu coś panie Ferdku?
Wprowadzę pokrótce, bo jednak wychodzi na to, że nie wiesz:
Bóg daje również tobie sprawczość w kreowaniu własnego życia. Wolna wola, fajna rzecz. I nie, modlitwa to nie jest coś co daje automatyczne rozwiązanie problemu bo ci się czegoś zachce. Słów bez myśli nie przyjmują w niebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To i wiele więcej fajnie tłumaczy
  • Odpowiedz
I nie, modlitwa to nie jest coś co daje automatyczne rozwiązanie problemu bo ci się czegoś zachce. Słów bez myśli nie przyjmują w niebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@M1PH6_5: Modlitwa to dosłownie nic. Mówienie w myślach bądź na głos do samego siebie xd

Jak coś usłyszysz i nie jest to Twój głos, to chyba kogoś powinni odwiedzić panowie z białymi kaftanami

Bóg daje również tobie sprawczość w
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: Po równie odważnej co głupiej tezie z komunistycznym edenem widzę, że nie masz jakiejkolwiek wiedzy o chrześcijaństwie poza ewentualną religią z podstawówki. Naprawdę nie ma o czym dyskutować skoro nie odnosisz się do tego czym modlitwa jest, a w zamian obalasz swoje wyimaginowane wyobrażenie na temat modlitwy. Dowiedz się, a następnie rozmawiaj by nie być dalej przedstawicielem #gimboateizm, bo tych magicznych książek nawet nie znasz ze streszczenia ( ͡
  • Odpowiedz
@M1PH6_5: Ale dlaczego lewaku nie chcesz udawać, że modlitwa to coś więcej? (,)

Jak ktoś wierzy, że za pomocą stepowania na parkiecie o godzinie 21:37 kontaktuje się z bogiem, to jest tak samo szurnięty jak modlący się ludzie.

Różnią się tylko formą.
  • Odpowiedz
Zawsze mnie zastanawiało, jak takie modlitwy o powołania mają działać, jak dość osób się pomodli to Bóg sprawi że ktoś wcześniej niezainteresowany kapłaństwem nagle zmieni zdanie? Jak to się ma do wolnej woli?
  • Odpowiedz