Wpis z mikrobloga

Mireczki czy aplikując przez stronki typu #justjoinit, #nofluffjobs czy #bulldogjobs wymagane jest załączenie w CV klauzuli RODO, jeśli w samej ofercie nie ma nic napisane o formułce jaką firma sobie życzy ?

Zmieniałem kilka pierdół w CV i zapomniałem dokleić klauzuli i poszło bez a teraz się zastanawiam czy się nie odzywają bo jestem słabiakiem czy przez tą pieprzoną klauzulę ()

#pracait
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cimcirimcipiririri: klauzula nie jest potrzebna, w tym przypadku przetwarzanie danych następuje na podstawie art. 6 ust. 1 lit b rodo, przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą, lub do podjęcia działań na żądanie osoby, której dane dotyczą, przed zawarciem umowy. Czyli generalnie odnosi się to też do sytuacji, gdzie wysyłasz gdzieś swoją CeFaŁkĘ.
Oni z kolei muszą spełnić wobec ciebie obowiązek informacyjny - czyli
  • Odpowiedz
@Prism2772: Tak właśnie miałem zazwyczaj, i ewentualnie doklejałem jeszcze specyficzną dla danej firmy jak chciała, ale w generatorze z którego korzystam, nie da się doklejać stopki, przez co za każdym razem jak coś zmieniam muszę edytować pdf'a i doklejać no a tym razem mi się zapomniało( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cimcirimcipiririri: Właśnie niekoniecznie, niektóre firmy albo nie rozumieją rodo albo mają z dupy kancelarie prawne, które też go nie rozumieją. Tak jak pisał @fervi - jest to chore, ale nie mając doklejonej regułki ze zgodą stwierdzą, że nie mogą twoich danych przetwarzać i #!$%@? - nie zadzwonią.
Moja rada to doklejać jako ewentualny dupochron
  • Odpowiedz
@fervi: No to jest chore, ale jak jest wspomniana w ogłoszeniu, to trudniej zapomnieć, niż jak nic nie ma
@Grezerr: @Cimcirimcipiririri: Tutaj też nie byłby pewny, czy na pewno osoby na pierwszej lini przetwarzające CV rozumieją w ogóle kwestie ochrony danych osobowych. Jak nawet w urzędach nie do końca rozumieją czym jest RODO. Nie zdziwię się, jak w niektórych firmach jest prosta polityka - brak stopki
  • Odpowiedz
@Prism2772: No dlatego też niektóre firmy tworzą własne formularze do aplikacji, masz tam imię nazwisko CV i checkboxa z akceptacją przetwarzania danych. Klikasz tego checkboxa automatycznie tak jak przy akceptacji regulaminu gdy się gdzieś rejestrujesz a firma nie ma problemu nawet jeśli tej klauzuli w cv nie będzie
  • Odpowiedz