Wpis z mikrobloga

Z racji że potężnemu juniorowi 3k nie przystoi nie potrafić klas to klepie sobie w pracy nowy projekt, mianowicie bibliotekę powtarzalnych funkcji żeby nie pisać ich za każdym razem na nowo czy kopiować.

Stworzyłem sobie w main.py klasę Library, w środku funkcję redminelogin biorącą argumenty address i apikey. Jak w drugim pliku odnieść się do funkcji z main.py? #python #programowanieobiektowe #oop #redmine #programowanie
Pobierz NewEpisode - Z racji że potężnemu juniorowi 3k nie przystoi nie potrafić klas to klep...
źródło: comment_1619166422yu88oQYGdAdJoh4upTrEY8.jpg
  • 16
@NewEpisode: redminelogin możesz równie dobrze ustawić jako '@static' bo nigdzie w środku selfa nie używasz to jedno. A po drugie - czy jesteś pewien że możesz w przypadku takiej konstrukcji klasy robić Library.redminelogin() ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@NewEpisode: nie że nie możesz, ale jak nie potrzebujesz mieć def _init to można #!$%@?ć temat inaczej :D ale jak sie uczysz to tylko rzucę hasło "na potem" - singleton, albo w ogóle nie wrzucaj def init_ i zobacz jak się będzie wszystko zachowywać
@Arogancky: Bez _init_ też w sumie poszło, testowałem na tym wcześniej jak to działa - czyli rzuca czymś "na start" klasy. Będę się bawił dalej, ciekawy tylko jestem czy rzeczywiście mi się to przyda, bo od prawie roku żaden mój projekt nie miał ani grama klasy, poza generowanym przez qt designer kodem :D